18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Груевски

Ознака: Груевски

Колумна на Предраг Димитровски: Може ли и Никола Груевски до небо...

Таму некаде во почетокот на 80-тите години на минатиот век во тогаш посточките кина почнаа од Запад да стигнуваат првите еротски филмови. И, нормално,...

Илир Мета ќе ја спасува Албанија од Сорос: Јас не сум...

Албанскиот претседател денеска изјави дека не ги признава локалните избори кои се одржаа на 30 јуни и додаде дека  нема да престане со своите активности...

Комисијата препорача да му се одземе имунитетот на Груевски

Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања со пет гласа „за” ги усвои шесте барања од судот за одземање на имунитетот заради мерка притвор...

Лукаревска: Даночна тајна е како Груевски ги испразнил сите свои сметки

УЈП не дава конкретен одговор на прашањето дали ги надгледувала сметките кои ги испразни поренашниот премиер Никола Груевски пред неколку месеци. На прашањето на 1ТВ...

Барањето азил во Унгарија откри дека власта нудела слобода во замена...

Екс премиерот Никола Груевски откри дека власта нудела слобода во замена за гласање за промена на Уставот. Ова доаѓа откако причините наведени во барањето...

Официјално потврдено дека Груевски преку Албанија заминал за Унгарија

Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при албанската државна полиција во...

„Денешен“ објавува скандал: СДСМ ќе ја менува Комисијата за заштита од...

Е ова е недемократски режим на дело: СДСМ ќе ја менувала независната комисијата за заштита од дискриминација, оти констатирала дека судот го дискриминирал Груевски,...

КЗД: Груевски бил жртва на директна дискриминација од страна на Основен...

Државната Комисијата за заштита од дискриминација утврди дека Никола Груевски во изминатиот период бил жртва на директна дискриминација од страна на Основниот суд Скопје...

Власта се фали со инвеститори што ги обезбеди владата на Груевски

СДСМ денес го продолжи серијалот на соопштенија против Никола Груевски, овој пат во сфера каде СДСМ е многу слаб, а Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беа...

Никола Груевски: Со демантот на моите тврдења, Апелација за жал само...

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вчера на прес конференција кажа дека денеска Апелациониот суд ќе му донесе политички монтирана осудителна пресуда. Од...

Популарно