4.3 C
Скопје
среда, декември 11, 2019
Tags Грција

Ознака: Грција

Дендијас: Јасно му кажав на Димитров дека Грција ќе инсистира на...

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Дендијас ја остварија нивната прва средба на маргините на неформалниот состанок на...

Грција: Евакуирани хотели, туристи пренесени во спортска сала – има висока...

Од петокот во 19 часот заклучно со вчера, исто така до 19 часот, во Грција избувнале 56 шумски пожари во кои интервенирале 693 пожарникари...

Момче се удави на последниот ден од одморот, спасувачите штрајкувале поради...

19-годишниот Стефан од околината на Пожаревац се удави на плажата во Олимпик Бич. Тој во Грција отишол со сестра му и вујко му и...

Драма во Грција: Дете извадено од морето без свест- внимавајте на...

Вистинска драма се случила вчера во грчкото летовалоште Пефкохори кога дете од Србија кое имала само 5 години влегло во морето и почнало да...

Скандал, уапсена специјалната обвинителка за изнуда: Грчките медиуми за притворот на...

„Скопје: Уапсена специјалната обвинителка за борба против организиран криминал”; „Скандал во Северна Македонија: Уапсена специјалната обвинителка за изнуда”; „Скопје: Уапсена за рекет обвинителката за...

Коѕијас: Ознаката на споменикот на Александар дека е грчки херој е...

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, го поздрави поставувањето табли на спомениците на Александар Македонски, Филип Втори и Олимпија во Скопје. „Ознака...

Важно известување за сите кои ќе летуваат во Грција од денес...

Помеѓу 14 и 18 август, на патиштата, плажите и летувалиштата ширум Грција се очекуваат поголеми гужви од вообичаените. Денеска Грците го прославуваат големиот празник Успение...

Мицотакис преку шефицата на канцеларијата во Солун ќе го промовира брендот...

Да придонесе во промоција на брендот „Македонија“ е една од целите и задачите на шефицата на канцеларијата на грчкиот премиер во Солун, која денеска...

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ: Катица Јанева се “форматира” на плажа во Грција!

Додека трае истрагата за случајот “Рекет” во кој очигледно е вклучена, специјалната обвинителка Катица Јанева ужива на плажа во соседна Грција. До редакцијата на Економски...

Гужва кон Грција: На граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од...

Поради празничниот викенд, интензитетот на сообраќајот низ земјава е зголемен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, освен на „Богородица“ каде...

Популарно