28 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Грција

Ознака: Грција

Во Грција подигнат споменик: „Македонци од Драма го кинат Договорот од...

На двегодишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа во Грција се подигна споменик против овој договор. Во ова село на 17 јуни 2018 грчките граѓани...

ФОТО: Грчки хакери од македонска институција – „Е*ете се Скопјани! Македонија...

Веб страницата на Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања денеска била хакирана од грчката хакерска група „Powerful Greek Army”. Грчките хакери на веб страницата...

Нонковиќ: Проектот за исчезнување на македонската држава и нација е пред...

Долгоочекуваниот и бомбастично најавуван Самит на Европската унија со земјите од Западен Балкан во Загреб, денес донесе „дупло голо“ за сите од регионот, а...

Јане Ченто во 2010г: Грција и Бугарија наредниве 10-15 години ќе...

На Фејсбук страната „Слобода за Јане Ченто“ е споделена објава со наслов „10 години подоцна“ во која на денешен ден, 7 мај 2010 година,...

По Борисов и Мицотакис уценува – Заев и Димитров лажеа дека...

Добрососедските односи се единствениот пат за европска перспектива на Македонија, рекол грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на учеството на Самитот ЕУ- Западен Балкан...

За Велигден „да го испечеме на ражен“ коронавирусот – ги повика...

Наместо традиционалното печење јагне на ражен, портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас ги повика граѓаните, оваа година, за Велигден да останат дома и да...

Грк кој тврдел дека има коронавирус им плукнал во лице на...

Четиринаесет припадници на грчките полициски служби беа ставени во карантин после инцидентот кој се случи во Атина, во кој маж кој тврди дека е...

Само до маркет или аптека: Oд утрово целосната забрана на движењето...

Од шест часот утрово, стапи во сила целосна забрана на движење во Грција, а до 6 април 2020, секој граѓанин за да излезе надвор...

Идентитетот бетониран од Заев: Во Лерин се бара секретарка што знае...

Се бара девојка што знае англиски и „славоскојански јазик“. Ова е огласот за секретарка кој деновиве се појави во Лерин, Грција. Половата дискриминација е една...

Црвенковски: Со Грција направивме тежок компромис кој задира во нашиот идентитет,...

Поранешниот претседател и екс-лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски имаше обраќање на економскиот форум на Копаоник. Тој нагласи дека ЕУ не си стои на зборот...

Популарно