12.5 C
Скопје
недела, ноември 17, 2019
Tags ГРЧКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Ознака: ГРЧКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Грчката православна црква е против богослужба на македонски јазик на малцинството...

Светиот Синод на Грчката православна црква испрати писмо до Вселенскиот Патријарх Вартоломеј во кое се изразува загриженост за барањето за држење служба на „македонски...

Популарно