29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags грб

Ознака: грб

Болката во грбот може да укажува на опасна болест!

Речиси сите се соочуваме со болки во грбот, а се претпоставува дека многу од боледувањата и отсуствата од работа се поврзани токму со такви...

Спиењето на грб може да е ризично за бремените жени

Бремените жени кои спијат на грб имаат 5 пати поголеми шанси за мртвородено бебе или бебе со помала тежина, тврдат американските научници. Повеќе од четвртина...

Болката во грбот може да сугерира за опасни болести

Болката во грбот е проблем што скоро секој втор човек се соочува барем еднаш во својот живот. Карактеристично е дека во приближно 6 недели...

Коментар на Бигорските монаси: За државниот грб и знаме

Бидејќи сме сведоци на сè почести барања за промена на симболите на нашата држава Република Македонија, која е единствена матична земја на македонскиот народ,...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев да собере храброст и да се соочи со...

Аболицираниот Зоран Заев и после три недели од одложувањето на рочиштето сеуште молчи и не и одговори на јавноста, сооопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. во продолжение следува...

Популарно