11.8 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Градоначалник

Ознака: Градоначалник

Шилегов: Кога станав градоначалник, наидов на долг од над 40 милиони...

Јас кога дојдов на функцијата граоначалник, наидов на над 40 милиони евра долгови, на ниво над еден градски буџет, рече градоначалникот на Скопје Петре...

Трајановски му порача на Шилегов: Бидете среќни што сте градоначалник после...

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски во вечерашниот ТВ дуел со сегашниот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 му порача дека треба да е...

Андоноски за (не)работењето на Мицевски: Ако првата година од мандатот беше...

Изминаа две години од кога градоначалник на Крива Паланка е Борјанчо Мицевски. Ако првата година од мандатот беше катастрофална, втората е очајна, истакна претседателот ...

Новиот градоначалник на Солун: Не ми е лесно да кажам Северна...

Не ми доаѓа лесно да кажам Северна Македонија, вели новиот градоначалник на Солун, Константинос Зервас, говорејќи за грчкиот весник „Катимерини“, во однос на тоа...

Mакедонски активист од Бугарија ќе биде кандидат на ОМО „Илинден“ за...

Атанас Кирјаков, македонски активист од Бугарија, објави дека на претстојните локални избори ќе биде кандидат на ОМО „Илинден“ за градоначалник на Благоевград. 27.08.2019., ИК на...

Коцевски: Се верува дека пожарот е подметнат, штетите се огромни

Огромен пожар ја зафати боровата шума во близина на Велес, на патот кон езерото Младост. Огнот избувнал на пладне, а горат борови и сува...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Половина мандат поминат во бунило – виновни сите...

Да доаѓаш од образование, а патем најголемите гафови да ги направиш во тој дел, до толку да си неспособен, па да ја заборавиш својата...

Заев: Државата ќе биде „градоначалник“ на Струга и Охрид

Премиерот Зоран Заев се уште не го добил писмото со кое струшкиот градоначалник му ги остапува ингеренциите од општината во делот на градежништвото. Вели дека...

Мицковски до власта: Ајде да видиме што правите со насилните градоначалници

Јавноста бурно реагираше откако Лидер објави аудио-снимка на која се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, тепа и малтретира човек. Активистот кој работеше...

НАЈАВА: „Лидер“ објавува аудио бомба во 19:00 часот! Градоначалник во тежок...

Во 19:00 часот, агинцијата „Лидер“ ќе објави аудио снимка која ја добивме од свиркач. Во снимката се открива огромен скандал од јавен интерес, во кој...

Популарно