1.4 C
Скопје
вторник, февруари 18, 2020
Tags Гоце Тодоровски

Ознака: Гоце Тодоровски

Гоце Тодоровски откри детали од животот на непреболениот пријател Ванчо Петрушевски

Актерот Гоце Тодоровски емотивно се присети на својот близок пријател Ванчо Петрушевски, кој почина летово во својата викендичка со скопско Орешани. -Ванчо Петрушевски ни беше...

Гоце скршен по смртта на Ванчо: „Од тага, веќе нема да...

Во Драмскиот театар денеска се одржа комеморација за великанот Ванчо Петрушевски, а говореше и Гоце Тодоровски со солзи во очите. Актерот потсети на животот и...

ВИДЕО: Ќе се смеете два дена од приказните на Гоце, Ванчо...

Во саботата имавте прилика да го погледнете новото издание на најгледаното ток-шоу во земјава - „Еден на Еден“. Овој пат гости на Жаре му беа едни...

Популарно