30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Ѓорге Иванов

Ознака: Ѓорге Иванов

Нова „заушка“ за ДКСК: Антикорупционерите кикснаа за Ѓорге Иванов и пред...

Државната комисија за спречување корупција самата се најде во незавидна ситуација. Наместо да ги исполни очекувањата на целата јавност во борбата против корупцијата, досегашната...

Осуден за демолирање на претседателската канцеларија е кандидат за студентски лидер

Студентот Борјан Ефтимов кој беше осуден за демолирањето на канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, најави кандидатура за претседател на Универзитетското студентско собрание. Студентот на правниот...

Костадиновски: Иванов и Трајковски беа емотивни, а Црвенковски се „држеше“ и...

Бидете внимателни што посакувате, може да стане реалност. Тоа ми се случи токму мене. Оваа книга е сведоштво за една таква судбина, хронологија на...

Џафери се налутил и си заминал: На приемот во турската амбасада,...

По повод Денот на Републиката на Турција, Амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара одржа прием во хотелот Александар Палас во Скопје. На приемот присуствувале...

ИМА РАЗЛИКА: Иванов со покриено БЈ пред „Република Македонија“, Заев насмеан...

Разликата во ставот и пристапот на поранешниот македонски претседател Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев кон државното име експлицитно се виде на Самитот за...

Иванов со честитка за Илинден: Македонија не е приватна сопственост та...

Поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов на Фејсбук упати честитка од македонскиот народ по повод големиот државен празник Илинден. –Републиката е на народот, бидејќи...

Антикорупциска ќе истражува зошто Иванов избра канцеларија во Џевахир

Антикорупциска ќе проверува дали има непотизам или судир на интереси во одлуката на досегашниот претседател Ѓорѓе Иванов да закупи канцеларии во зградите на Џевахир...

Семејство Иванови: Само сплотени, обединети и со меѓусебна почит ќе имаме...

Со огромна чест, задоволство и одговорност ја извршував функцијата Претседател на Република Македонија во изминативе десет години. Од се срце му благодариме на македонскиот народ...

Јане Ченто: Не му замерувајте, историјата ќе суди за сите политичари,...

Ден пред да истече мандатот на претседателот во заминување Ѓорге Иванов, кој не ја искористи можноста да ги помилува осудентите за настаните од 27...

Иванов се сели во „Џевахир скај сити“

Претседателот Ѓорге Иванов, по завршувањето на мандатот ќе се пресели во кулите на „Џевахир“ во Аеродорм. Во видеото изработено од „360 stepeni“ се вели дека...

Популарно