25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Гордана Силјановска Давкова

Ознака: Гордана Силјановска Давкова

Силјановска: За „северна“ нема место во моето срце и ум (ВИДЕО)

Преданијата се патоказ низ историјата! Ќе направам се, за моите поколенија да ме паметат како личност која направила нешто за одржување на заветот на...

ВИДЕО: Саше Политико сакаше да ја испровоцира Силјановска, професорката му ја...

Саше Политико денес сакаше да ја испровоцира професорката Гордана Силјановска Давкова додека таа даваше изјава за медиумите. На безобразен, за него својствен, начин, тој се...

Силјановска: Да го преселиме Ахмети во Америка, Обама стана претседател не...

Професорката и носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1, Гордана Силјановска Давкова во гостувањето во емисијата „Заспиј ако можеш“ истакна дека е...

Силјановска: Луј Витон судството, под палката на „реформаторот“ Заев одлучи дека...

Реформираното, Луј Витон судство, под палката на „реформаторот“ Зоран Заев, како претседател на Советот за реформи во правосудството, ОДЛУЧИ дека г. Јовановски и г-ѓа...

Гордана Силјановска: ЗАЕВИСТИЧКИ „КВАНТЕН СКОК“

Истражувачкиот дух на несудениот нобеловец, г-динот Зоран Заев, не мирува. Тој се обидува да докаже дека е можно од ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, со партиска мотка...

Гордана Силјановска: Парадоксот на „промената“ на името!

Родена во Република Македонија, ми пишува во Изводот од матичната книга на родените. Склучила брак во Република Македонија, ми пишува во Изводот од матичната...

Колумна на Гордана Силјановска: ПОЛИТИЧКИ НАИВНИ ИЛИ?

Ја помните ли детската заевистичка еуфорија на македонскиот „преговарачки“ тим за фамозното име „ Илинденска Македонија“, како „најдобро“ решение и „единственото“ што би важело...

Силјановска: Конечно, се огласи Уставен суд – Го охрабрувам да реагира...

Конечно, се огласи Уставен суд : будно ја следел и анализирал вонредната состојба, небаре, think – tank е! Го охрабрувам да се соочи со...

Анализа на Силјановска: Полицискиот час не смее да значи полициска држава!

Професорката Гордана Силјановска Давкова на својата Фејсбук страна објавуви анализа со наслов „Вонредна состојба - вонредни закани“ која се однесува на спроведувањето на вонредната...

Силјановска: „VERBUMVIRUS“ – За разлика од коронавирусот, вербумвирусот е неизлечив

„VERBUMVIRUS“. За разлика од КОРОНАВИРУСОТ, ВЕРБУМВИРУСОТ, е неизлечив. Лошиот и навредлив збор ја убива логиката, а без неа нема разумен дијалог. За него нема...

Популарно