12.4 C
Скопје
вторник, јуни 2, 2020
Tags Гордана Јанкуловска

Ознака: Гордана Јанкуловска

Јанкулоска се соочи со Заев во судница, Мијалков немаше прашања

Само екс министерката Гордана Јанкулоска, како обвинета во „Таргет и Тврдина“ денеска во судница се соочи со премиерот Зоран Заев, кој беше повикан во...

Јанкуловска доби одложување на затворската казна до јули

Основниот суд Скопје 1 соопшти денеска дека пресудата на Апелациониот суд – Скопје со КОКЖ 46/18 од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани...

Пресуда за Гордана Јанкулоска

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска наместо шест, ќе треба да одлежи четири години затвор, пресече Апелација. Апелацискиот суд ја потврди пресудата за случајот...

Јанкуловска „го закаса“ Груевски на Фејсбук

На својата Фејсбук страница, во врска со претстојното гласање на пратениците во Собранието за уставните измени и имплементацијата на Преспанскиот договор, се огласи и...

Уставен суд нема да оценува дали ѝ е повредено правото на...

Не е точна информацијата дека Уставниот суд оценил дека нема прекршување на Уставот во судските процеси во кои е обвинета Гордана Јанкулоска, како што...

Сопругот на Јанкулоска за „Фокус”: Попрво земјата ќе престане да се...

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор, тврди дека таа во никој...

Одбраната обвинува за политичка пресуда за Јанкулоска: Шест години казна за...

Судот денеска пресуди, 6 години затворска казна за Гордана Јанкулоска, поранешниот министер за внатрешни работи за набавката на блиндираниот „Мерцедес“. Јанкуловска не присуствуваше на...

Фетаи побара осудителна пресуда и затворска казна за Јанкулоска во случајот...

Во завршните зборови кои во име на Специјалното јавно обвинителство, за случајот „Тенк“, ги изрече специјалната јавна обвинителка Фатиме Фета, од Кривичниот суд побара...

Популарно