20 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags Горан Ангелов-Ќосето

Ознака: Горан Ангелов-Ќосето

Ќосето: Некој ме мести, ме префрлија во затвор со терористи од...

Горан Ангелов кој е обвинет за настаните од 27 април во македонското Собрание, добил решение за промена на ќелијата и тоа во затворот каде...

Ќосето од ќелија: И во зандани пише аго „Слобода или смрт“

Осудениот за настаните од 27 април, Горанче Ангеловски Ќосето на својот фејсбук профил постави фотографија со натписот „Слобода или смрт“. Тој беше осуден на 12...

Горан Ангелов-Ќосето: Кико брат, кражбата на една нација никогаш не застарува,...

Претседателот на Македонското патриотско здружение „Ќосето“, Горан Ангелов кој во првостепената пресуда беше осуден на 12 години затвор за „тероризмот“ на 27 април 2017 година напишал...

Ќосето: Супер ми е со другарчињата во Шутка и така немам...

Обвинетиот Горанче Ангеловски – Ќосето, кој денеска беше осуден на казна затвор од 12 години за настаните од 27 април, рече дека нема да...

Популарно