-0.3 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags Голгота

Ознака: Голгота

Здравко Чолиќ бил уапсен во Охрид: Открива детали за голготата која...

Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ во 1987 година беше уапсен во Охрид откако кај него беше пронајдена поголема количина девизи, што во тоа време беше...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

Чудо во Ерусалим: Христос ги отвори очите на светиот крст во...

За православните христијани појавата на чудо претставува знак за присуството на Бог секогаш и секаде. Се верува дека Бог преку нив ни се обраќа,...

Популарно