11 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Голден Стејт

Ознака: Голден Стејт

(Видео) Крај за Дурент во Голден Стејт, од следната сезона ќе...

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант ќе ја смени клупската средина по завршување на оваа натпреварувачка сезона. „ЕСПН“ објави дека од следната сезона Дурант ќе...

Можеби Стеф Кари ви е идол, но овие работи не ги...

Тој е еден од најдобрите кошаркари на денешницата и во НБА лигата. Човекот кој во пресек постигнува по 30 поени по натпревар. Станува збор за...

(Видео) Каков пораз на НБА шампионот, Бостон ги уништи на нивни...

Шампионот на НБА, Голден Стејт доживеа тежок домашен пораз од Бостон со 95:128 во меч од регуларниот дел од сезоната во НБА. Бостон влезе во...

Леброн разочаран по третиот пораз од Голден Стејт

Најдобриот кошаркар на Кливленд и еден од најдобрите во светот, Леброн Џејмс беше многу разочаран од поразот во третиот натпревар во финалната серија од...

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман во вториот круг од НБА плејофот, откако поведоа со 3:0 во своите...

ВИДЕО: Џордан Бел го изведе потегот на вечерта во НБА

Кошаркарот на Голден Стејт, Џордан Бел на гостувањето кај Далас во победата на неговиот тим (133:103) го имаше потегот кој ја одбележа вечерта во...

ВИДЕО: Голден Стејт нов шампион во НБА лигата

Кошаркарите на Голден Стејт ја освоија шампионската титула во НБА лигата откако ноќеска во петтиот дуел од финалната серија беа подобри од Кливленд со...

Лав очекува изедначено финале со Голден Стејт

Кошаркарот на Кливленд, Кевин Лав очекува неизвесни и тешки дуели против Голден Стејт во финалната серија од НБА лигата. Тој не се сложува со пишувањата...

ВИДЕО: Трето по ред НБА финале за Голден Стејт

Екипата на Голден Стејт трета сезона во низа ќе игра во големото финалето на НБА лигата. „Воините“ ноќеска во натпреварот број 4 од финалето...

НБА: Сигурни победи на Кливленд и Голден Стејт

Во НБА лигата шампионот Кливленд не дозволи изненадување на свој терен во дуелот со Њу Орлеанс и победи со 90:82. Ова беше 26 победа...

Популарно