30 C
Скопје
петок, септември 21, 2018
Tags Главоболка

Ознака: Главоболка

Главоболката ќе исчезне сигурно: Направете домашно масло со само 2 состојки,...

Направете си домашен моќен лек за главоболка и мигрена, со оригано. Ви требаат 100 грама суви листови оригано и 0,5 литри маслиново масло. Се мешаат двете...

Јадете чипс или пица и одеднаш ве заболува глава- еве зошто

Постојат многу видови храна кои под одредени услови би можеле да предизвикаат главоболка. Доколку и вие сте меѓу оние кои често, или барем понекогаш,...

8 вознемирувачки знаци дека ви е неопходен одмор од секојдневието

Повеќето од нас размислуваат за својот следен одмор, уште првиот ден при враќањето на работа. Но, работата честопати претставува стрес, со кој потсвесно цело време...

Како да ја спречите главоболката?

Многу секојдневни работи како што се расправиите, обврзувачките рокови, сообраќајниот метеж, недоволното спиење и слично, можат да ни создадат главоболки. Општо земено, главоболките се...

Што ќе се случи со вашиот организам, доколку редовно конзумирате краставица?!

Краставицата е вистински благодет помеѓу зеленчукот, бидејќи е преполна со состојки кои допринесуваат за нашето здравје. Доста се користи во ихраната ширум светот, а...

Маточина: Природен лек против главоболка, стрес и несоница

Доколку редовно пиете чај од маточина, ќе го поправите својот апетит и ќе се ослободите од нервозата и главоболките поврзани од стресот и од депресија,...

Природни методи за борба со главоболката

Главоболка може да имате поради многу причини. Некои луѓе страдаат од чести болки во пределот на главата, што укажува и често земање на лекови...

Не ја фрлајте кората од мандарините – ќе ве спаси од...

Предупредување: не го пробувајте овој рецепт со прскани мандарини, користете органски. Мандарините се вкусно овошје кое го обожуваат многумина. Се јадат речиси секаде, па дури...

Популарно