19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Главоболка

Ознака: Главоболка

Како да ја победите главоболката на природен начин?

Ако често страдате од главоболки, а ви се смачи од таблетите кои краткотрајно ја „блокираат“ болката, дознајте како да ја ублажите главоболката со помош...

Мали совети кои ќе ја уништат секоја главоболка

Главоболките се најголемиот проблем за голем дел од луѓето. Дел од нас имаат проблем со мигрена, дел со главоболки предизвикани од времето, технологијата или...

Начини со кои ќе ја покорите главоболката

Главоболките се најголемиот проблем за голем дел од луѓето. Дел од нас имаат проблем со мигрена, дел со главоболки предизвикани од времето, технологијата или...

Сите го имаме дома, а ви создава сериозни проблеми: Еве од...

Британската здравствена агенција спровела студија во која се покажало дека тие многу лошо влијаат врз развојот на растенијата, но и врз здравјето на луѓето. Во...

Главоболка – местото каде што ве боли открива детали за вашето...

Понекогаш не е тешко да се погоди зошто се јавила главоболка, кога се работи за пијанство или недостиг на сон. Но понекогаш навистина е...

Главоболката ќе исчезне сигурно: Направете домашно масло со само 2 состојки,...

Направете си домашен моќен лек за главоболка и мигрена, со оригано. Ви требаат 100 грама суви листови оригано и 0,5 литри маслиново масло. Се мешаат двете...

Јадете чипс или пица и одеднаш ве заболува глава- еве зошто

Постојат многу видови храна кои под одредени услови би можеле да предизвикаат главоболка. Доколку и вие сте меѓу оние кои често, или барем понекогаш,...

8 вознемирувачки знаци дека ви е неопходен одмор од секојдневието

Повеќето од нас размислуваат за својот следен одмор, уште првиот ден при враќањето на работа. Но, работата честопати претставува стрес, со кој потсвесно цело време...

Како да ја спречите главоболката?

Многу секојдневни работи како што се расправиите, обврзувачките рокови, сообраќајниот метеж, недоволното спиење и слично, можат да ни создадат главоболки. Општо земено, главоболките се...

Што ќе се случи со вашиот организам, доколку редовно конзумирате краставица?!

Краставицата е вистински благодет помеѓу зеленчукот, бидејќи е преполна со состојки кои допринесуваат за нашето здравје. Доста се користи во ихраната ширум светот, а...

Популарно