15 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags Гласање

Ознака: Гласање

Изборната кампања е при крај: Уште 4 дена ќе им тече...

Изборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е при крај. Партиите пред граѓаните ветуваат правда која ќе функционира неселективно и транспарентно, подигната економија...

Костадинов: На 15 јули граѓаните масовно ќе застанат зад СДСМ (ВИДЕО)

Оваа изборна кампања, повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата Можеме и ВМРО-ДПМНЕ, порача на прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин...

Без митинзи, а на гласање со маска и ракавици: Николовски најави...

Со заштитни маски и ракавици граѓаните ќе одат на гласање, кога ќе се спроведат парламентарните избори – најави генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски. Тој...

Обединета Македонска Дијаспора: Дијаспората е најдобриот амбасадор за Македонија

Државната Изборна Комисија: „Завршена е регистрацијата. Регистрацијата на гласачи во дијаспората за престојните предвремени парламентарни избори заврши на 11/03/2020 година во 23:59 часот." 7,508 успеаја...

Зеколи: Заев е свесен дека кај Македонците има еден голем сочен...

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи ги коментира денешните изјави на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој денеска изјави дека е незаконска одлуката на...

Дијаспората да се пријави до 11 март, гласањето ќе се одржи...

Во тек е активно пријавување на нашите државјани кои живеат во дијаспората за нивно гласање во ДКП на Македонија во странство. Секој што престојува/живее...

Бев уценуван од СЈО да гласам за Северна: Илија Димовски со...

Не се обвинувања јас на своја кожа го почувствував тоа, нема кај кого да го пријавам случајот, изјави долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски...

Законот за ЈО помина на Комисијата за европски прашања, следува пленарна...

Предлог законот за јавно обвинителство денеска помина во матичната собраниска Комисија за европски прашања и сега треба да оди на пленарна седница. Министерката за правда Рената...

ФОТО: Мукоски пред да гласа за Законот за јавно обвинителство доби...

Одметнатиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски кој гласаше за промена на името и поради тоа беше исклучен од партијата, а деновите е...

„Ла Верита“: Заев плаќал од 10 до 25 евра за глас

Обвинителството во Скопје има снимени разговори во кои се зборува за купопродажба на гласови. Социјалистите посебно ги таргетирале Ромите: кој ги следел наредбите, добивал за...

Популарно