-3.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Гласање

Ознака: Гласање

Обединета Македонска Дијаспора: Дијаспората е најдобриот амбасадор за Македонија

Државната Изборна Комисија: „Завршена е регистрацијата. Регистрацијата на гласачи во дијаспората за престојните предвремени парламентарни избори заврши на 11/03/2020 година во 23:59 часот." 7,508 успеаја...

Зеколи: Заев е свесен дека кај Македонците има еден голем сочен...

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи ги коментира денешните изјави на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој денеска изјави дека е незаконска одлуката на...

Дијаспората да се пријави до 11 март, гласањето ќе се одржи...

Во тек е активно пријавување на нашите државјани кои живеат во дијаспората за нивно гласање во ДКП на Македонија во странство. Секој што престојува/живее...

Бев уценуван од СЈО да гласам за Северна: Илија Димовски со...

Не се обвинувања јас на своја кожа го почувствував тоа, нема кај кого да го пријавам случајот, изјави долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски...

Законот за ЈО помина на Комисијата за европски прашања, следува пленарна...

Предлог законот за јавно обвинителство денеска помина во матичната собраниска Комисија за европски прашања и сега треба да оди на пленарна седница. Министерката за правда Рената...

ФОТО: Мукоски пред да гласа за Законот за јавно обвинителство доби...

Одметнатиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски кој гласаше за промена на името и поради тоа беше исклучен од партијата, а деновите е...

„Ла Верита“: Заев плаќал од 10 до 25 евра за глас

Обвинителството во Скопје има снимени разговори во кои се зборува за купопродажба на гласови. Социјалистите посебно ги таргетирале Ромите: кој ги следел наредбите, добивал за...

Премиерот во заминување до опозицијата: Доказ и непобитен факт е дека...

Суштините на политиките имаат директен импакт кај граѓаните кои се наши гласачи. Убеден сум дека добивам нов мандат за премиер зашто политиките што ги...

ФОТО: Како гласаше Македонија во изборот на Златната топка?

Вчера беша доделена Златна топка која заврши во рацете на Лионел Меси. За Меси тоа беше шеста Златна топка со што стана фудбалерот со најмногу...

„Катимерини“: Грција истражува дали имало притисоци кон пратениците да гласаат за...

Обвинителството на грчкиот Врховен суд во петокот ги испратил до парламентот досиејата за тековната истрага за постапување со случајот „Новартис“, за да можат пратениците...

Популарно