-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Гласачи

Ознака: Гласачи

Милошоски: Гласачите знаат кој ја оправдал довербата на народот, а кој...

По вчерашната изјава на пратеничката која учествуваше во предавството на македонскиот народ против неговата волја и насилната промена на името, Нола Исмајлоска дека „услов...

ФОТО: Вака се гласа во Шутка – Организирано се собираат луѓе...

Огромни изборни нерегуларности во скопската општина Шуто Оризари, активисти на владејачката партија организирани во агитираат крај избирачките места. Во исто време, преку социјалните межи активистите...

Несими: ДУИ не ги држи в џеб гласачите – ветувањата им...

Аналитичарот Роберт Несими во изјава за А1.он вели дека ветувањата на раководството на ДУИ дека ќе му ги обезбеделе 100.000 глсачи на претседателскиот кандидат...

Бучковски: СДСМ губи гласачи поради штетните политики, посебно со Уставните измени...

Во вчерашното Отворено студио на 1ТВ гостуваше поранешниот премиер и актуелен професор на Правниот факултет, Владо Бучковски кој изјави дека СДСМ ги губи своите...

Латас: СДСМ располага со гласови од сиромашни луѓе изнудени од нарко-дилери...

Со еден пратеник и еден глас повеќе се знае кој победи. Да не беа нарко-дилерите и командантите за пари, гласовите со кои располагаа СДСМ...

Популарно