30 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Германија

Ознака: Германија

Конзулот во Германија, поставен од Димитров и Заев, ни го честита...

Реџеп Демири конзул на Македонија во Минхен Германија заедно со галерија фотографии од „епопејата“ на УЧК на својот Фејсбук профил го честиташе 2 мај,...

Бузлески од Германија до конзулот Демири: Како да донираме на сметка...

Македонскиот активист и борец за македонската кауза во Германија, Александар Бузлески, преку својот Фејсбук профил му одговори на конзулот Реџеп Демири од македонскиот генерален...

Душко Млекарот: Александар Кирацовски прави притисок врз судството за да бидам...

Претходните само ме гонеа, овие ме осудија. Вака Душко Илиевски, најпознат како Душко Млекарот, кој со години наназад преку социјалните мрежи објавува материјали за нелегалното...

Герберих појаснува: Работна виза за Германија само со призната квалификација и...

Забрзаната постапка за добивање работна виза за Германија што ја овозможува новиот Закон за доселување стручни лица, кој стапи во сила од 1-ви март,...

Македонците од Германија добија тапија за својот македонски идентитет!

Македонците во Германија обезбедија документ со кој се заштитија од обезличување и нивно нарекување со погрдниот и навредувачки назив Северномакедонци.  ОКРУЖНИОТ СУД ВО БЕРЛИН ГО...

Шок во Германија: Наследничката на Меркел во ЦДУ нема да се...

Анагрет Крамп-Каренабуер, лидерката на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на канцеларката Ангела Меркел и нејзина штитеничка нема да се кандидира за канцелар на следните избори, што...

Мицкоски-Мас: Со новата влада на ВМРО-ДПМНЕ разликите во стандардот ќе се...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Владо Мисајловски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со шефот на германската дипломатија...

Мас: Борбата против корупцијата и владеењето на правото се многу значајни

Се уште нема готов предлог во однос на реформата на методологијата на преговори. За нас е значајно што со предлозите со кои се менува...

Ги промаши скалите: Германски министер падна од бината директно на лице,...

Германскиот министер за економија Питер Алтмаер падна од бината на „Дигиталниот самит“ во Дортмунд. Според германските медиуми, по говорот, тој паднал од бината на...

ВИДЕО: Макрон ја пречека Меркел во Елисејската палата

Францускиот претседател, Емануел Макрон ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел во Елисејската палата во Париз, објави АФП. Се очекува Макрон и Меркел да разговараат за...

Популарно