19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Геноцид

Ознака: Геноцид

Самак: Честитки за Македонија во НАТО, „Преспанскиот геноциден договор“ е најкорисен...

Поранешниот министер за странски инвестиции Веле Самак кој има и американско државјанство со специфична честитка по повод влезот во НАТО. Тој искрено го поздравува влезот...

Харадинај ја разреши заменик-министерката која интервенцијата на НАТО ја нарече „геноцид...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја разреши денеска заменик министерката за правда Весна Микиќ, која вчера, на 20-годишнината од почетокот на нападите на НАТО против...

Тодор Петров: 81 пратеник, 26 министри и 9 уставни судии извршија...

СЕМАКЕДОНСКИ АМАНЕТ Со промената на името на државата Македонија во држава Северна Македонија, 81 пратеници, 26 министри и 9 уставни судии извршија најтешко кривично дело...

ГРЧКИ ПРАТЕНИК ГО ПРИЗНА ГЕНОЦИДOT ВРЗ МАКЕДОНЦИТЕ: Македонија не е една...

Грчката Македонија е грчка и да сум појасен стана грчка затоа што по население Македонија до 1912/13 и 1921/22 кога дојдоа бегалците (од Мала...

MHRMI: Обликувај ги, освои ги, искорени ги – Културниот геноцид на...

Следи порака од претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, кој е силен поддржувач на одбраната на Македонија и на Македонците, со порака...

Геноцидот на грчката држава врз Македонците во текот на Македонската борба...

Македонската борба го означува временскиот интервал од 1904 до 1908 год., период непосредно по завршувањето на Илинденското востание од 1903 год., по кое грчката...

СМК: Владините нацрт амандмани се велепредавство, геноцид врз Македонскиот народ и...

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС МАКЕДОНЦИТЕ ВО ТАТКОВИНАТА И СВЕТОТ ГИ ОТФРЛААТ ВЛАДИНИТЕ НАЦРТ АМАНДМАНИ НА УСТАВОТ, ТИЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ БИДАТ НИШТОВНИ И КОГА И ДА Е...

Македонски манифест: Бојкотирајте го перфидниот и понижувачки референдум кој нѐ прави...

Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“ по повод референдумот закажан на 30 септември упати јавно обраќање до македонскиот народ. Нивната Фејсбук објава ја пренесуваме интегрално: БОЈКОТИРАЈТЕ ГО ПОНИЖУВАЧКИОТ...

Арна Шијак: Договорот со Грција е геноцид врз македонскиот народ, јазик...

Веќе подолго време сметам дека нашата држава е заложник на многу погрешни политики, на многу погрешни ставови и како да кажам дури и они...

Каракамишева: Македонци, пренесувајте ја вистината за нас понатаму

Зборувајќи за македонскиот народ и за неговата борба за остварување на основните човекови права, би сакала да го цитирам Рафаел Лемкин, човекот што го...

Популарно