17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Гаф

Ознака: Гаф

ВИДЕО: Нов „бисер“ на Заев – Граѓаните муслимани со исламска вероисповед

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев додаде нов „бисер“ на долгата низа гафови при јавни обраќања, овојпат спомнувајќи нов, досега не слушнат...

Заев повторно се дообјаснува: На Фејсбук образложи што е тоа „чекич...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својата Фејсбук страна објави објаснување за поимот „чекан и танц“, откако по вчерашното гостување во „Само интервју“ на...

Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све,...

„Е не можам, жими све ќумрам :))))))))))))))) Ќе далдисам некој ден од смеење, жими све, не е на арно ова :))))))))))))))) Еве го авионот...

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата...

ТВИТ НА ДЕНОТ: Зоки ајде кажи гастроентерохепатологија (ВИДЕО)

При денешната посета на реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, премиерот Зоран Заев направи гаф и не успеа да го...

Нов гаф на Заев: Лашки со опашки!

На вечерашниот митинг , Зоран Заев со нов гаф: Лашки со опашки! Коментарите под видеото се: Бисер до бисер-ѓердан ќе направи, но има и такви кои...

Пендаровски со нов гаф: Во Аеродром граѓаните се поцентарци од оние...

На вчерашната трибина во аеродром, Стево Пендаровски по стапките на неговиот шеф, Заев, со нов гаф. За Пендаровски прво македонскиот народ беше стока, а сега...

Заев: Да се биде член на НАТО значи „Stabilitysecurity i op...

„Да се биде член на НАТО значи: Stabilitysecurity i op immediately economy“, стои во описот на видеото објавено од Зоран Ристески Македонец, од говорот на премиерот Зоран...

Ни јаде, ни пие, ни спие: Заев дневно одговарал на 3.000-5.000...

Нема јавен настап на премиерот Зоран Заев, а да не ја бранува јавноста со некој гаф или невистина. Последната му е дадена за Би-Би-Си....

Нов гаф во Владата: Честитки за денот на ЗАВИСНОСТА (ВИДЕО)

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја имаше првата официјлна посета на Македонија. - На прес-конференција во Владата на РМ таа се обиде на сите граѓани...

Популарно