21 C
Скопје
среда, јуни 3, 2020
Tags фустан

Ознака: фустан

Фустан кој не остава простор за фантазија: Приказната на жената која...

Трансродната актерка Лавред Кокс ги засенила сите на црвениот тепих на премиерата на филмот „Charlie’s Angel“ во Лос Анџелес. 47-годишната ѕвезда на серијата „Orange Is...

„Фустанот ми стигна две недели пред матурата“: Вака изгледаше Александра Јанева...

Започна периодот на матурите и матурските прослави, а матурантите брзаат да ја најдат соодветната комбинација за таа вечер. Шминка, фризура, високи потпетици, модни комбинации се...

ФОТО: Таа сама си го „сошила“ фустанот за матура – сите...

Во последните неколку години, се повеќе девојки работат на креирање на своите фустани за матура. Тие сакаат да се разликуваат од другите. Оваа девојка уште...

Карлеуша во фустан од швалерката на Душко

Јелена Карлеуша направи договор за соработка со Софија Милошевиќ, младата српска дизајнерка која во екот на секс-аферата ја поврзаа со Душко Тошиќ. Наводно, и...

Се врати старата Јелена: Ги стисна градите во безобразен фустан и...

Јелена Карлеуша вчера пристигна на снимањето на „Ѕвездите на гранд“ околу 15:15 часот во сексапилно отворен фустан кој максимално и ги отсликуваше сите атрибути...

Фустанот на Џенифер Лопез за кој сите зборуваат

Џенифер Лопез во својата долгогодишна пејачка и актерска кариера може да се каже дека ги пробала сите трендови – од кратки здолништа до долги...

Само Емина го може ова: Облече “едноставно“ парче, а на неа...

Убавата пејачка Емина Јаховиќ претставува модна икона кај девојките и жените. Со своето најново издание докажа дека заслужено претставува пример за тоа како треба да...

ФОТО: Меланија Трамп во (не)згоден фустан кој многу жени се плашат...

Меланија Трамп мамеше погледи во Белата куќа на доделување на наградата “Медал на слободата” која американските претседатели ја доделуваат на исклучителни американски државјани. За оваа...

Искористете ја старата крпа и направете торба и фустан! (ВИДЕО)

Скоро е при крај на август и ако сè уште не сте го посетиле морето, овие идеи ќе ви бидат од голема корист. Сите...

Скриената порака во фустанот на Мишел Обама за која зборува целиот...

Имено, таа за оваа прилика облече виолетов фустан, а во истата нијанса беше облечена и Хилари Клинтон во текот на обраќањето после поразот на...

Популарно