14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Фудбалери

Ознака: Фудбалери

ФОТО: Трет фудбалер на Јувентус позитивен на Ковид-19, па се „пофали“...

Паоло Дибала е третиот фудбалер на Јувентус кој е заразен со коронавирус КОВИД-19. Потврди аргентинскиот напаѓач на неговиот Инстаграм профил. После прекинот на Серија А...

Изненадување на врвот: Еве кои клубови најмногу профитирале на трансфер пазарот!?

Меѓународниот центарот за спортска статистика и истражување (ЦИЕС) објави извештај за билансот на клубовите во последните два трансфер периода. Челзи има најдобри перформанси, најмногу поради...

(Видео) Што се случува на овој меч? Сите фудбалери и судии...

Вонреден и несекојдневен настан се случи на натпреварот за играчи до 17 години помеѓу националните тимови на Ел Салвадор и Хондурас. Актерите на мечот беа нападнати...

Кој е најплатен фудбалер, а кој најплатен тренер во светот оваа...

„Франс фудбал" објави листа на 20 најплатени фудбалери и тренери во сезоната 2018/19. Во ова рангирање се зема во предвид платата, бонусите и другите комерцијални...

Сигурно ќе ве интересира: Колку тежат платите на фудбалерите во најтрофејните...

Британскиот весник „Дејли мејл" објави листа на трошоците што ги имаат фудбалските клубови во Европа за плати на нивните играчи. На првото место на листата...

Неверојатните трансформации на познатите светски фудбалери (видео)

Ова видео покажува каква неверојатна трансформација имаат најпознатите фудбалери во светот низ годините. Од Меси, бразилецот Роналдо, Марадона, Бекам, Зидан, португалецот Роналдо, познатиот голман Чилаверт,...

Затворен угостителски објект во населба Аеродром,затруени млади фудбалери во Скопје

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) од Центарот за јавно здравје Скопје добил известување за седум деца со симптоми на акутно труење со храна...

ВО ЖИВО: Хрватите пристигнуваат на плоштадот – Еве каква беше атмосферата...

Денеска од Москва на пладне полета авионот со хрватската фудбалска репрезентација која на последното Светско првенство (СП) во Русија кое заврши вчера го освои...

ВО ЖИВО: Извлекување на децата заробени во пештерата во Тајланд

Тајландската Влада објави графички приказ кој детално опишува како секое од децата заглавени во пештерата ќе биде спасено. Двајца нуркачи ќе следат секое од децата,...

Како да ги удри гром: Фудбалерите легнаа на тревата еден до...

Фудбалерите на унгарските второ лигаши Џера и Ниџерихазе овој викенд го играа мечот од 30 коло, а откако фудбалерите на Ниџерихазе го загуби мечот...

Популарно