2 C
Скопје
петок, април 10, 2020
Tags фудбал

Ознака: фудбал

Пеп се држеше за глава, на теренот се пишуваше историја: Како...

Роберт Левандовски ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи и тоа е сигурно, а она што го направи на 22. септември 2015 година...

Објавени новите цени на играчите: Роналдо не вредел волку од 2008...

Како што се очекуваше вирусот, Ковид-19 започна да креира поинаква слика во светот на фудбалот. Вирусот ги запре скоро сите првенства во светот, бројни...

Вака почна еден од најголемите: Меси тој ден имаше само 12...

Во последните неколку години на Интернет, а посебно на најпопуларните социјални мрежи може да се најдат разни видеа од фудбалери кои самите се промовираат. Така...

Летото кога Ливерпул дојде во Скопје, а Работнички на Стратев истрча...

На 29.јули 2010 година Работнички имаше прилика да игра против еден од најголемите светски клубови, Ливерпул. Разбирливо Градски беше преполн за да се види тимот...

ВИДЕО: Епскиот дуел на Ливерпул и Арсенал на „Енфилд“ и денот...

На 21 април 2009 година одигран еден епски натпревар во Премиер лигата помеѓу екипите на Ливерпул и Арсенал. Секој кој го гледал овој натпревар не...

Интервју со човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му...

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депортиво“. Тој зборуваше за актуелната ситуација на својот миленик...

Јувентус спреми понуда за Погба која не се одбива

Италијанскиот гигант Јувентус не се откажува од намерата да го врати Пол Погба во своите редови и спремил одлична понуда за Манчестер Јунајтед. Во последните...

Изненадување: Несторовски може во – Мексико!?

Интересна вест објавија мексиканските медиуми, Илија Несторовски се нашол на мета на мета на мексиканскиот клуб Клуб Америка. Клубот е во потрага по напаѓач и...

„Бомба“ од Апенините: Роналдо го напушта Јувентус, но останува во Европа

Италијанските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот на сезоната може да го напушти Јувентус. Поради пандемијата со коронавирусот италијанските...

Нејмар кратко и јасно одговори на понудата: Да, да и да…

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар се наоѓа на излезните врати во ПСЖ, а повеќе нема дилема каде ќе ја продолжи кариерата. Бразилецот повторно ќе го...

Популарно