-3.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Фросина Ременски

Ознака: Фросина Ременски

Боки 13: Ако кажам дека Ременски е крива за Меѓународниот сојуз,...

Половина час пред судот првообвинетиот за „Рекет“, Бојан Јовановски - Боки 13 образложува зошто треба да му биде заменета мерката притвор со домашен. Тој...

Апасиев: Заев цело време знаел за старечките домови на Боки, а...

Проф.д-р Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил коментираше за аудио бомбата која што ја објави Милошоски денеска во Собрание и зс истата...

Дали Ременски го брани Боки 13: „Рекет“ наликува на судење за...

Целиот процес ми личи на судење за убиство без леш. Не се одговора на клучното прашање, кај се парите, изјави Фросина Ременски во емисијата...

Героски со нови детали за „Рекет“: Ременски и Боки 13 ќе...

Новинарот Бранко Героски во својата објава за случајот „Рекет“ објаснува дека се стега обрачот околу Зоран Заев и оти Фросина Ременски и Боки 13...

Боки 13, Катица и Ременски тргнуваат против Заев?!

Бојан Јовановски, Катица Јанева, Фросина Ременски, во ист ден кога, сега веќе поранешниот претседател на Владата, Зоран Заев, поднесе оставка заради формирањето на техничка...

Ременски контра Дескоска: Три пати до сега не било проблем да...

Откако во јавноста излезе името на полковникот Драган Ковачки, како предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи, од владејачката партија се појавија...

Ременски го потврди ставот на Мицкоски, има пресметка на параполициски сили...

Вчера заврши распитот и истрагата за пратеничката Фросина Ременски за финансиската измама во Меѓународниот сојуз. Таа по распитот кај обвинителката Вилма Русковска изјави дека ги...

Ременски бара да сопре постапката против неа (Видео)

Заврши распитот и истрагата за пратеничката Фросина Ременски за финансиската измама во Меѓународниот сојуз. Таа по распитот кај обвинителката Вилма Русковска изјави дека ги расчистила...

Ременски пред Обвинителство: Нема да молчам за ништо…

Пратеничката Фросина Ременски денеска пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде треба да даде исказ за истрагата во врска со...

Ременски на распит кај Рускоска – ќе дава исказ за „Рекет...

Пратеничката Фросина Ременски денес во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, дава исказ како осомничена во истрагата за „Меѓународен сојуз“. Ременски два...

Популарно