11.9 C
Скопје
вторник, април 23, 2019
Tags Фото

Ознака: Фото

Тотален дебакл во Охрид: Едвај дваесетина луѓе ги пречекаа Димитров и...

Денеска со почеток во 11 часот на Античкиот театар се одржа дебата со млади на која учествуваа македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, министерот...

ФОТО: Заев и СДСМ без поддршка во Свети Николе – Народот...

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци колеги кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена...

Како да изгледате одлично на сите направени фотографии?

Кога се во прашање „селфи“ фотографиите, сите можеме да препознаеме кога фотографијата е добро, но што се случува кога некој друг ќе ве фотографира? За...

Граѓаните до тендерашот Анѓушев: „Ко че коме, ако не Кочо своме“...

Рано утрово во центарот на Скопје на повеќе локации осамнаа графити на кои е испишана пораката: „Ко че коме, ако не Кочо своме“ упатувајќи...

Од овие фотографии ќе се уплашите: Како би изгледал Хомер Симпсон...

Ликот на Хомер Симпсон не се изменил многу изминативе 29 години и неговите фанови се задоволни и среќни поради тоа. Но, додека Хомер на некој...

Скандалозно однесување на атлетичарка од Македонија: Дрита Ислами последна во трчање,...

Атлетичарката Дрита Ислами која ја претставуваше Република Македонија на Европското првенство во Берлин се пласираше на последното место во квалификациите во трката на 400...

Дебакл на владиниот „НатоФест“ – Македонците не го слават капитулантскиот договор...

Македонците не го слават капитулантскиот договор и промената на името. Очајна посетеност на, како што ја нарекоа од Владата „Големата граѓанска прослава: Македонија во...

ВИДЕО: Шамар од народот за Владата – очајна посетеност на „НатоФест“...

Граѓаните ѝ „удрија шамар“ на Владата предводена од премиерот Зоран Заев. Очајна посетеност на, како што ја нарекоа „Голема граѓанска прослава: Македонија во НАТО...

ВЕЧНА ТИ СЛАВА КОМИТО: Над 2.000 луѓе му одадоа почит на...

Никола Саздовски - Саздо, денеска беше погребан на гробиштата во Ракотинци. На погребот присуствуваа повеќе од 2.000 луѓе, меѓу кои присуствуваа и голем број...

Во болка, солзи и неверување: Најблиските го испратија Влатко Илиевски до...

Семејството, роднините, пријателите, соработници и сите почитувачи на ликот и делото на Влатко Илиевски денеска дојдоа да се простат за последен пат. Денес на гробиштата...Популарно