29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019
Tags Фото

Ознака: Фото

ОД КАДЕ ДУВА: Македонското знаме симнато и од јарболот на Водно...

Македонското знаме е симнато од јарболот на врвот на Водно над Скопје, а претходно тоа се случи во повеќе градови и општини низ Македонија. Инаку,...

Есента ги посадија, сега со багери ги корнат – дрвата во...

Утрово во Аеродром во дрворедот покрај хотелите Русија и Хилтон се корнат дрва. Според фотографиите и видеото јасно се гледа како се корнат дрвата кои...

ВМРО-ДПМНЕ испиша историја, го направи досега најбројниот митинг пред Владата (ФОТО...

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Република Македонија го направи досега најбројниот митинг, а доказ за тоа е масовноста која ја покажуваат фотографиите. Граѓаните револтирани и...

ФОТО: Мелита има голема желба, повелете кој ќе и ја исполни?

Поранешната македонска водителка, Мелита Ракичевиќ, постојано е активна на социјалните мрежи. Таа вчера во стори на Инстаграм побара масажа дома, но потенцираше дека истата треба...

Светот го има Холивуд, а ние Глувовуд на Скопска Црна Гора...

Gluvo Wood се наоѓа на Скопска Црна Гора, а буквите изградени од бетон се во должина од 50 метри. Неодамна тие беа осветлени и...

ФОТО: Вардарци победнички се враќаат од Кристијанштад

Седум дена по домашниот пораз од Веспрем, ракометарите на Вардар покажаа карактер и го совладаа шведскиот првак Кристијанштад во гости со 30-32. Во пресрет...

Силјановска на средба со Ѓорчев: Ќе продолжиме да работиме заедно за...

Многу корисен и пријателски разговор со Влатко Ѓорчев. Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија, напиша кандидатот за претседател на државата од...

ФОТО: Крива Паланка доби модерен голф терен

Крива Паланка доби модерен терен за голф. Ова е само еден од многуте проекти на локалната власт на СДСМ во општината. Очигледно иснпирирани од фактот...

(ФОТО) Балканот во црно: Страшни фотографии од местото на несреќата каде...

Легендата на српската народна музика 68 годишниот Шабан Шаулиќ денеска загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Оваа трагична информација за „Новости“ ја пренел зетот...

ФОТО: Ганка Цветанова и Сашко Кедев го развеаја македонското знаме во...

Македонското знаме се вееше на вториот највисок планински врв во светот. Аконкагва, највисокиот врв во Аргентина, највисок надвор од Азија, го освоија познатиот доктор...

Популарно