11.9 C
Скопје
вторник, април 23, 2019
Tags Фото

Ознака: Фото

Безредие во државните институции, директорот на Агенцијата за одземен имот вози...

Директорот на Агенцијата за одземен имот Фатон Асани, кој доаѓа од СДСМ на службеното возило БМВ Х6 со регистарски ознаки СК5262АН монтирал полициски црвено-сини...

Сопругата на Варди сподели фотографија од гинеколог: Фановите се запрепастија, па...

Ребека Варди, атрактивната сопруга на фудбалерот Џејми Варди го запрепасти светот со фотографија од гинеколог. Згодната бринета се фотографираше со раширените нозе, фотографијата доби илјадници...

Во Струга врие од орли – Не се вее ниту едно...

По повод 28 Ноември, Денот на албанското знаме, во се поставени само албански знамиња. Низ градот нема поставено ниту едно македонско знаме. На оваа одлука...

Албанскиот претседател „леташе орли” во Скопје заедно со Ахмети, Османи и...

Албанскиот претседател Илир Мета денеска по повод 110-годишнината на албанскиот јазик и азбука, присуствува во Скопје каде заедно првите луѓе на ДУИ положи цвеќе...

ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: Овие три прекрасни дечиња ги стоплија срцата...

По завршувањето на вечерашниот протест организиран од движењето #Бојкотирам пред Собранието на Република Македонија на социјалните мрежи беше објавена фотографија која ги стопли срцата на...

ФОТО: Шеќеринска свечено ги „пречека“ новите гуми за армиските возила

„Министерката Радмила Шекеринска во посета на касарната во Ѓорче Петров, во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од набавката за годинава“,...

Луди сцени од Венеција: Градот плива под вода, а туристите одат...

Откако вода ги преплави познатите улици во Венеција, фотографиите од градот на Јадранското море не престануваат да шокираат. Турстите од таму јавуваат дека ситуацијата е...

Градите и моќна порака: Славната водителка го покажа тоа од кое...

Британското ТВ лице не ги крие недостатоците на своето тело, а нејзиниот потег јавно да ги покаже стриите го поздравиле сите жени ширум светот Познатата...

Аеродромци излегоа на улица и му порачаа на Марин: Криминалци, марш...

Голем број на граѓани, жители на општината Аеродром, денес се собраа на протест да го искажат својот револт поради неисполнетите ветувања на градоначалникот Златко...

Еве како се фалсификуваше референдумот: По неколкумина гласачи зад параванот (ФОТО...

Евидентни нерегуларности се случуваа за време на гласањето на референдумот во неделата. Редакцијата на „Економски Лидер“, утринава пронашла УСБ пред вратата во кое загрижен граѓани...Популарно