29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019
Tags Фото

Ознака: Фото

ФОТО: 15 илустрации кои ги откриваат сите зла на модерниот свет

Близнаците Томер и Асаф Ханука се израелски илустратори кои се познати по своите извонредни фотографии. Просветлени и високо филозофски, нивните дела ја отсликуваат визијата...

Ја прогласија за најубава навивачка на Реал Мадрид – таа им...

Мирта Соса, зајачица на „Плејбој“ од Парагвај која минатата година ветила дека ќе позира гола ако Реал Мадрид ја освои Лигата на Шампиони, сега...

ФОТО: Лисица пронајдена замрзната во река

Екстремно ниските температури доведоа до мрзнење на реките и езерата. Тоа било кобно и за оваа несреќна лисица која била пронајдена смрзната во река...

ФОТО: Елена Ристеска ја откри својата најголема „слабост“

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска со статусот и фотографијата што осамнаа на нејзиниот фејсбук-профил ушѓте еднаш потврди дека нејзината малечка внучлка Делфинаи’ е најголема...

ФОТО+ВИДЕО: Најлудиот 3Д-Музеј во светот е на Филипините

Во повеќе музеи во светот не е дозволено фотографирањето, а во некои од нив таа привилегија им се наплаќа на посетителите. Но, тоа не е...

ФОТО: Триумфалната порта во Париз обоена во боите на Македонија

Пред почетокот на актуелното машко Светско ракометно првенство кое ќе се одржи во Франција, организаторот на уникатен начин го започна последното одбројување до стартот. Вечерва Триумфалната...

ФОТО: Бигорски доби резба идентична на постојниот иконостас

Во пресрет на големиот православен празник Христовото раѓање - Божик, познатото македонско древно светилиште, манастирот „Свети Јован Крстител“, попознат како Бигорски манастир, доби целивална-резбан...

ФОТО: Тони Михајловски стана свекор

Малдиот актер Александар Михајловски се вери со неговата девојка, Тони стана свекор. Семејството Михајловски вчера ѝ посака добредојде на новата снаа, прилепчанката Ангела. – Од Прилеп...

МОДНИ ИДЕИ И СОВЕТИ: Чизми над колена – како да ги...

Славните ги обожаваат, модните блогерки ги сметаат за неизбежен дел од своите комбинации, додека дизајнерите се почесто ги „качуваат“ на модните писти. Чизмите над...

ФОТО: Сораја отиде да ги намали градите, а се врати со...

Српската старлета Сораја Вучелиќ ги зголеми градите до таа мера што едвај и ги собира во градник. Иако овие денови се пишуваше дека старлетата оди...

Популарно