29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019
Tags Фото

Ознака: Фото

Езеро Младост, ден потоа: Што остави зад себе огнената стихија (ФОТО+ВИДЕО)

По 11 часа дивеење на огнената стихија, доцна синоќа, околу 22:30 часот е изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро „Младост“. При дивеењето на оганот...

„Дијамант за моето богатство“ – Македонски музичар ја запроси саканата (ФОТО)

Македонскиот хармоникаш од групата Маестро, Војче Петрушев со дијамантски прстен ја побарал за жена својата долгогодишна партенрка. Дијамант за моето богатство, Мони Петрушевска, напишал музичарот...

„Македонците никогаш нема да се предадат“: 5.000 Комити и Гемиџии со...

„Македонците никогаш нема да се предадат“, пишува на транспарентот кој денеска беше истакнат од навивачките групи Комити и Гемиџии на првенствениот фудбалски натпревар меѓу...

ФОТО: Македонскиот музички пар ја покажа ќеркичката – на кого личи...

Македонските фолк пејачи Анастасија Петреска и Владимир Поповски пред 6 месеци станаа родители на малата Андреа. Тие често објавуваат фотографии од нивните приватни и работни...

ФОТО: Нов тренер, нови правила – Ракометарите на Вардар тренираа на...

Денес тимот на РК Вардар означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. Новиот тренер на Европскиот Шампион, Давид Писонеро најпрво во спортскиот центар Јане...

ФОТО: Коњаниците интензивно се подготвуваат за Илинденскиот марш

Дваесет коњаници се избрани на конкурсот за пријавување учесници на традиционалниот Илинденски марш што оваа година ќе се одржи по 41-ви пат, под покровителство...

Мицкоски оствари средба со новата амбасадорка на САД, Брнс: За ВМРО-ДПМНЕ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оствари првата официјална средба со новата американската амбасадорка Кејт Мери Брнс. Мицкоски и посака добредојде на Амбасадорката и изрази...

ЕКСКЛУЗИВНИ ФОТОГРАФИИ: Боки 13 и Катица Јанева како договараат рекет врз...

Ексклузивни фотографии пристигнаа до редакцијата на Економски Лидер на кои се гледа ручек на тимот на СЈО предводен од Катица Јанева со сега осомничениот...

Ѓорѓиевски и Трипуновски ги посетија најпогодените места од невремето: Власта е...

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски и Цветан Трипуновски денеска го посетија ресенскиот регион каде остварија средба со граѓаните. Трипуновски и Ѓорѓиевски ги...

Првпат во кариера: Калиопи позираше во бикини (ФОТО)

Ако навикнавме на фотографиите од плажа на нејзините колешки од естрадата, Калиопи сигурно досега не сме ја виделе во вакво издание. Пејачката испрати поздрав...

Популарно