15 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags Физички напад

Ознака: Физички напад

На татко му на Боки 13 ќе му се суди за...

По извршениот притисок од медиумите и јавноста, на Миле Јовановски, официјалниот сопственик на 1ТВ и татко на Боки 13, наскоро ќе му се суди...

Скопјанка среде бел ден претепана на „Партизанска“

К.П. (35) од Скопје вчера во 15.10 часот во СВР Скопје, пријавила дека истиот ден околу 15.00 часот на булевар „Партизански одреди“ непознато лице...

Син на пратеник тепал келнер во познат скопски ресторан

Син на пратеник од владејачката коалиција претепал келнер во скопскиот ресторан „Дион“ во ГТЦ, дознава НетПрес од вознемирените гости, сведоци на настанот кои објаснуваат...

НетПрес: Курто Дудуш претепал граѓанин во својата канцеларија

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш, по вербална расправија, физички нападнал граѓанин и тоа во неговиот кабинет, неофицијално дознава НетПрес. Наводно причина за тепачката...

Познат пејач на „Ѕвездите на Гранд“ ја удрил својата девојка, завршил...

Познатиот српски пејач, Слоба Васиќ наводно е приведен откако во средата вечерта ја удрил својата девојка пишуваат тамошните медиуми. Како што пренесуваат српските медиуми наводно...

Го удрил со комбе, па го нападнал со уште две лица

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Чаир, Е.Б. (27) од Скопје пријавил истиот ден околу 11 часот, додека се движел по улицата „Гвадалахара“,...

Не можела да му издаде документ: Маж нападнал вработена во Центар...

Вчераутро околу 09 часот во СВР Скопје, М.В. (51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот...

Терорист од Диво насеље ги претепал Јанакиески и Ристовски во Шутка

Двајцата екс-министри кои биле приведени синоќа, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, денеска биле нападнати во затворот во Шутка. Јанакиески се здобил со скршеница на...

Маж нападнал двајца тинејџери во автобус на ЈСП

Вчера попладне во СВР Скопје, Е.Ј. (37) од село Стајковци, скопско, пријавила дека истиот ден околу 18.40 часот на улица „Алија Авдовиќ“, во автобус...

Претепан Митко Ѓорѓиев: Ме тепаа затоа што на 1ТВ зборував против...

Попладнево околу 17 часот и 15 минути на улицата пред неговиот дом бил претепан струмичанецот Митко Ѓорѓиев. Веднаш по настанот, Митко се јави во редакцијата...

Популарно