9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019
Tags Филм

Ознака: Филм

(Видео) Адријано ќе снима документарец и комедија, за дружењето со мафијата,...

Бразилецот Адријано, еден од најталентираните фудбалери на светот, ќе снима документарен филм за неговиот живот. Поранешниот играч на Интер, Парма, Фиорентина и Рома одлучи и...

Хороскопот советува: Кој е совршениот филм за вас за божиќните празници?

Со толку неверојатни филмови, некогаш е тешко да одлучиме кој е најдобриот за нас. Сепак, астрологијата секогаш има совети за нас, па така и...

Откриена причината зошто нема да се снима трето продолжение на филмот...

Нема да се снима трет дел за филмот „Сексот и градот“, а актерката Ким Катрал не сака да учествува во тој проект. Иако нема да...

Атрактивната Емили Ратајковски го покажа своето ФРАПАНТНО ТЕЛО во улогата во...

Атрактивната британска манекенка, Емили Ратајковски се покажа и во актерството, а во филмот „Welcome Home“ на радост на своите фанови уште еднаш покажа завидна...

Почна снимањето на новиот филм на Манчевски: „Врба” е љубовен филм...

Љубовен, за денешни и дамнешни души е шестиот долгометражен игран филм „Врба” на Милчо Манчевски чие снимање почна денеска во близина на прилепското село Крушевица. Манчевски...

Бојаџи: Филмот е слободен! Вечерва ќе биде освоен Штип, ќе „падне“...

Режисерот на филмот „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи преку својот Фејсбук профил објави дека македонската публика ќе може да го види филмот и покрај...

Јани Бојаџи утре на суд: Драги мои фашисти, ќе го излеете...

Режисерот Јани Бојаџи преку својот Фејсбук профил упати порака до „несреќниците” и „фашистите“ што го гонат и го искажа својот револт во врска со утрешното рочиште...

Се скратува траењето на церемонијата за Оскарите и се воведува нова...

Организаторите на церемонијата за доделувањето на престижните филмски награди Оскар објавија дека поради слабата гледаност на церемонијата, истата ќе ја скратат на најмногу тричасовно...

Филмот “Година на мајмунот” дочекан со овации во кино салите (ВИДЕО)

По успехот со „Панкот не е мртов“ (2011), кој освојуваше награди на светските фестивали и беше одлично примен од филмофилите, Владимир Блажевски во 2016...

Јавно Топ 10 филмови за 2018

Ова е топ 10 изборот на филмови, што Ви ги препорачуваме да ги погледнете оваа година. Очекуваме ваши коментари и предлози. Уживајте во магијата на...


Популарно