9 C
Скопје
недела, мај 31, 2020
Tags Филип Рикер

Ознака: Филип Рикер

Миленко Неделковски го избриша подот со американецот: Кој си бе ти...

Кој курац си ти бе Филипе Рикеру да кажуваш дека е завршено времето на политички игри?? Ти, а?!? Ти ли бе, и таквите како...

Рикер: Имавме искрен и пријателски разговор со Мицкоски (ВИДЕО)

В.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија во американскиот Стејт Департмент, Филип Рикер оствари средба со лидерот на макеоднската опозиција, претседателот...

Мицкоски по средбата со Рикер: Потребни се реформи и бескомпромисна борба...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со вршителот на должност помошник-државен секретар на САД за Европа и Евроазија Филип Рикер. Од партијата соопштуваат дека на средбата...

Рикер со опомена до опозицијата: „Времето за политички игри е завршено“

Американскиот в.д. помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер, потенцираше дека улогата на политичката опозиција во рамки на секоја здрава и вистинска...

Средба Мицкоски-Рикер во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Во текот на денешниот ден Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе оствари средба со вршителот на должност помошник државен секретар на САД за Европа...

Димитров: На здравје со Филип Рикер за сојузништво во НАТО (ФОТО)

На здравје со Филип Рикер за идното сојузништво, наздрави на Фејсбук министерот за надворешни работи Никола Димитров. – Помина ратификацијата за нашето членство во НАТО...

Прво Хан, па Филип Рикер доаѓа во Скопје

По посетата на еврокомесарот Јоханес Хан планирана за 25 јули, во Скопје доаѓа и в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија,...

Мицкоски се сретна со Рикер: Власта во овие моменти спроведува злоупотреба...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ( 4 март 2018-та година) оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер. На средбата...

Анѓушев и Османи се пофалија пред Рикер: За 20 месеци ги...

Вицепремиерите за економски и за европски прашања, Кочо Анѓушев и Бујар Османи се сретнаа со Филип Рикер, идниот американски помошник државен секретар за европски...

Викиликс: Никола Димитров бил оперативец на ЦИА, ги шпионирал Груевски и...

Викиликс објави пресретната комуникација помеѓу оперативец на ЦИА и амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер, кој во моментов е назначен за надгледувач на...

Популарно