29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags фејсбук статус

Ознака: фејсбук статус

ФБ статус на Бранко Героски: Допрва ќе ги „пукам сите“

„Не знам на што точно мислел бизнисменот Орце Камчев, кој во најновите снимки вели „Геро ќе ги пука сега“ и „Геро ќе биде“, пишува...

Професорот Владимир Трајковски откажа учество на конференција во Србија поради ,,Северна”

Проф. Д-р. Владимир Трајковски, професор по генетика, на својот Фејсбук профил напиша дека го откажал своето учество на конференција во Србија поради пежоративноста на...

Ристовски: Чест е да се биде дел од тимот на Мицкоски...

Македонскиот ракометен репзентативец Борко Ристовски на својото фејбук напиша дека му е чест и задоволство да биде дел од тимот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Ивор Мицковски: Ве прават мајмуни зошто оставивте сите партиски мајмуни да...

Ивор Мицковски на фејсбук профилот сподели став за актуелната состојба насловен „Завидлизам и Ал(и)чност“. Завидлизам и Ал(и)чност. Ние сме криви, ние сме ситни душички, ние немаме...

Горазд Росоклија: СТРАНО ТЕЛО ВО МАКЕДОНСКОТО ТКИВО

Инсталиран премиер, самоименуван министер за финансии, аналфабет историчар, евро по евро ктитор, wanna be нобеловец, лидер и заштитник на рекетарска партал дружина... Ние Македонците сме...

Огнен Јанески: Вие мене најблиското – семејството, а јас вам најљубеното...

Во статус на Фејсбук, Огнен Јанески, кој неодамна си поднесе оставка од позицијата глаен и одговорен уредник на телевизијата 24 вести, вели дека некој...

Ина Василевска: Министерот Димитров и цензусниот претседател Пендаровски треба да престанат...

Господинот Димитров, како делегиран претставник на Македонскиот народ би требало да ги знае барем основните исторски факти за државата која ја претставува. И тој и...

Богдан Илиевски: Славете со душа и срце, Вардар и Македонија тоа...

Не се замарајте и славете си со душа и срце, Вардар тоа го заслужува, Македонија тоа го заслужува! Оние кои не сакаат славење на...

Павле на Кока, народот на пилешка шунка

Вие на КОКА, ние на пилешка шунка. Уаааа!- акеторт Сашо Тасевски не запира со статусите за пратеникот Павле Богоевски од кого во најмала рака...

Апасиев: Пендаровски е беден бирократски лик,со шуплива политичка логика

Ај вака пред молков... Ја гледам финалнава дебата меѓу кандидативе и еден заклучок се наметнува како неминовен: ПЕНДАРОВСКИ е беден бирократски лик, со шуплива политичка...

Популарно