-3.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Facebook

Ознака: facebook

Над 1,5 милиони Македонци користат интернет, а милион Фејсбук

Во Македонија интернет користат 1.503.000 луѓе или 72,2 отсто од населението, а милион се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат податоците на специјализираниот статистички...

Најнова промена на социјалната мрежа Facebook

Популарната социјална мрежа со најновата промена се обидува да ги поттикне корисниците во статусите да користат само текст. Тестирањето на оваа нова опција веќе...

ВНИМАВАЈТЕ: Нова измама кружи на Фејсбук

Започна да кружи нова Фејсбук измама при што главна цел се информациите кои ги крие вашиот профил. Измамата се состои во тоа што најпрво добивате...

Фејсбук и Инстаграм натпревар за концертот на Gorillaz во Будимпешта

Откријте нова димензија во музиката со апликацијата The Lenz и учествувајте во Facebook и Instagram натпреварот на Телеком. Претворете го својот Facebook профил во виртуелен...

Нова опција на Фејсбук- СТОП за лажните вести!

Фејсбук воведе нова опција која на корисниците ќе им овозоможи да ги препознаат лажните вести и погрешните информации кои се шират на оваа социјална...

Зошто Facebook може да го блокира или деактивира вашиот профил

Постојат неколку причини поради кои Facebook може привремено да го деактивира или блокира вашиот профил. Постојат правила кои ако бидат нарушени тоа  ќе го...

Златко Кесковски: ЧУДЕН МУТИРАН МЕНТАЛИТЕТ

ОВДЕ "ПРОСТИОТ" Е ПОПАМЕТЕН ОД "ИНТЕЛЕКТУАЛЦИТЕ". Ние сме можеби единствена држава каде политичарите се најпопуларни личности во земјата наместо спортисти, уметници, научници ... ПОЛИТИКАТА НЕ УПРОПАСТИ...

Фејсбук воведува нови подесувања за приватност

По повод одбележувањето на 28-ми јануари - европскиот Ден на заштита на податоците, Фејсбук ќе лансира нова верзија на својата страница за подесување на...

Facebook и масоните – ви се допаѓа?

Еден симбол открива многу значења, само за да го скрие вистинското.

Популарно