-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019
Tags Фабрика

Ознака: Фабрика

Во Македонија експлозоија во фабрика

Денеска околу 16.10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир” од Самоков, јавува МИА. Според првичните неофицијални информации, од СВР Битола...

Чарлиевата фабрика за чоколади навистина постои

Сите што го имаат гледано филмот “Чарли и Фабриката за Чоколади“, сигурно имаат добиено желба да го посетат ова место, доколку навистина би постоело....

Работници од „Веибо“ го блокираа патот Крива Паланка – Куманово поради...

Патот  Крива Паланка – Куманово кај населба Грамаѓе е блокиран во двата правца од околу 50 работници во фабриката „Веибо“ поради неисплатени плата, соопшти...

Згаснува уште една фабрика: За вработените во „Веибо“ од Крива Паланка...

За само осум месеци од доаѓањето на СДСМ на власт се затвора уште една фабрика во Крива Паланка. Поради катастрофалните економски политики на власта предводена...

ВИДЕО: Еве како изгледала лабораторијата за производство на синтетичка дрога во...

Српското министерство за внатрешни работи објави видео од лабараторијата во Мала Речица, Тетовско во која се произвдувала синтетичка дрога. Оваа мини фабрика е откриена...

Митко Јанчев со фабрика за алкохолен дестилат – ќе го реши...

Митко Јанчев, кандидатот за градоначалник за Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, во синоќешната емисија „Само вистина“ на Канал 5 го презентираше својот иден проект како градоначалник...

Американската фабрика „Адиент“ во Струмица ќе почне со производство во јуни

Фабриката за производство на навлаки за автомобилски седишта на американската компанија Адиент (поранешен Џонсон Контролс) во ТИРЗ во Струмица треба да биде готова до...

Нова инвестиција со 500 вработувања: Ќе се гради фабрика за производство...

ЈП Македонски Шуми и HOLZ-Consulting s.r.o. Slovakia денеска потпишаа меморандум за соработка. Станува збор за нова инвестиција во изградба на Фабрика за производство на дрвени...


Популарно