14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Европа

Ознака: Европа

Сагата со заглавените Македонци низ Европа продолжува: Државата за враќање на...

Откако вчера до редакцијата на КУРИР беше објавено дека пристигнале стотици жалби од македонски граѓани заглавени низ цела Европа, сагата продолжува и денеска. До редакцијата на...

Бобан Нонковиќ: ЕУ ни порача да станеме и да се ослободиме...

За време на овие три ипол години на владеење на Заевроните, буквално е укината иднината на македонскиот народ. Македонија потона во темнина. Народот експресно...

Чудо и хит во Европа: Тим од 6.1 милион евра е...

Aндалузијците се апсолутен хит во Шпанија, но и во Европа! Фудбалска Европа се надеваше на „Ел Класико“ овој викенд, но политичката ситуација во Каталонија го...

Илона Захариева: Европа не го слуша крикот на понижениот македонски народ

Македонската активистка од Италија, Илона Захариева, за тамошната интернет телевизија Пандора преку видеоконференциска врска ја изложи актуелната ситуација во Македонија, со акцент на односот...

Заев: Европа треба да остане најсексапилна девојка во светот (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев, кој присуствува на форумот Европа – Вахау во Австрија, оствари средба со еврокомесарот за проширување и добрососедство Јоханес Хан, со претседател на...

Анализа на Бобан Нонковиќ: НЕКОЈ УПОРНО НЕ ГО ГЛЕДА ЦРНИОТ ЛЕБЕД...

„Црн лебед" е случување што е надвор од сите нормални предвидувања, бидејќи ништо што претходно се случило не упатува на тоа дека е можно...

Станавме пример за тоа како се решаваат најтешките прашања, Европа треба...

Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да...

Салвини: Најголеми непријатели на ЕУ се нејзините сегашни лидери

Сегашната политичка елита е најголем непријател на Европската Унија, а не популистите, кои погрешно се етикетираат како антиевропејци, oва го изјави лидерот на десничарската...

Традицијата кажува…РК ВАРДАР ќе стане нов ШАМПИОН на ЕВРОПА!

Сезоната 2016/2017 за Вардар ќе остане запишана како сезона во која успеа да освои се што можеше. Минатата сезона црвено-црните не ја освоија Лигата на...

ЧЕРЧИЛ ЗА МАКЕДОНИЈА: Целата историја на Европа е поврзана со Македонија,...

Винстон Черчил во неколку наврати има изјавено „Балканот произведува повеќе историја одколку што може да ја конзумира“. Но тоа е само краткиот дел од...

Популарно