35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags Ерменија

Ознака: Ерменија

Ерменскиот холокауст: Османлискиот геноцид на првиот христијански народ за кој светот...

Германскиот Бундестаг пред неколку години едногласно ја усвои резолуцијата за признавање на турскиот геноцид над ерменскиот народ пред повеќе од 100 години. Германците со признавањето на...

Денеска е Св. Григориј, просветител на Ерменија

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 септември. Денеска е Св. Григориј, просветител на Ерменија. Роден е во видна фамилија, по род блиска до...

Познат распоредот на натпревари на младата репрезентација во квалификациите за ЕП...

Младата репрезентација на Македонија денеска во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 во Италија. Македонија е во Групата 7...

Популарно