26 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags емоции

Ознака: емоции

Едноставен тест кој ќе ви открие колкава е вашата емоционална интелигенција

За многумина од нас, негативните емоции оставаат стрес, нервоза, вознемиреност, тага и збунетост. Исто така, често носиме одлуки на различен начин, па во некои...

Јандриоски со емотивна порака: Победи разумот пред срцето, ВМРО-ДПМНЕ доживеа идеолошки...

Што да ви кажам? Дека победи разумот пред срцето? Учени се овие срца наши да се ронат, да се изневерени и покрај тоа што...

Емоциите му наштетуваат на здравјето: Тагата ги слабее белите дробови, грижата...

Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење...

ВИДЕО: Нејмар ја посети куќата во која израснал – се расплака...

Бразилецот Нејмар е најскапо платениот фудбалер во историјата, за неговите услуги ПСЖ на Барселона и плати сума од 220 милиони евра, а на фудбалерот...

Едноставно и ефикаснао: Смирете го телото со помош на рацете –...

Ова е јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на еден брз и достапен начин. Погледнете ја подобро сликата погоре: Се што...

Тест на личноста: Дали ве води срцето или разумот?

Колку сте отворени во искажување на емоциите? Дали сте лесно избувливи? Вашите реакции во одредени ситуации многу говорат за вашата личност и за тоа колку...

Емоционални манипулатори! Ги обожувате, а не сте ни свесни кои се

Овие личности имаат добар статус во општеството, луѓето ги сакаат, имаат многу пријатели, а својата “мрачна“ страна ја прикриваат со лажни насмевки и многу...

Стигна нова реакција на „Фејсбук“: Знаете ли што значи виолетов цвет?

А зошто токму сега се најде виолетовиот цвет меѓу реакциите? Дали забележавте виолетво цвет во емотиконите на Фејсбук? Покрај смајли, срциња, цветови, кармини, штикли, круни,...

Руска компанија воведува софтвер за читање на емоции

Технологијата за читање на емоции наскоро би можела да се користи од страна на полицијата откако руската компанија „NTechLab“ креираше софтвер кој може да...

5 знаци дека сте токсичен човек

Песимистите и оние кои секогаш се жалаат, се меѓу најпознатите токсични луѓе. Дали навистина сакате да сте едни од нив? Токсичниот човек е човек...

Популарно