19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Емисија

Ознака: Емисија

ВИДЕО: Чилиманов и Мико со нова епизода на вести од Македонија...

„Во најновата епизода на радио емисијата за вести од Македонија на англиски јазик со Џејсон Мико разговараме за буџетскиот колапс на Македонија, најновото влегување...

КОД: Кој е Ѓаковиќ, основачот на Сархемс кој го доби тендерот...

Емисијата Код најавува раговор со: Саша Ѓаковиќ - избран за партнер на владата во хеликоптерско спасување, вели се е на шведски трошок, а имал...

(ВИДЕО) Боксови летаа сред емисија во Албанија

Поранешниот албански претседател и премиер, Сали Бериша на својот Фејсбук профил објави видео каде двајца познати синдикалци, Фикири Ѕибри и Кол Никола физички се...

Емисија која ќе се памети: Водителката остана без заб

Емисиите кои се емитуваат во живо на телвизиите, не се ниту малку лесни, бидејќи постојат многу ситуации кои не можат да се предвидат. Тоа го...

ВО ЦЕНТАР: „Федерализација“ или „канализација“ на Арачиново? (ВИДЕО)

Последната емисијата „Во Центар“ на уредникот и аналитичар Васко Ефтов има наслов „Федерализација или канализација на Арачиново?“ и е посветена на феноменот „Арачиново“ како...

„Несомнено“: За радикалниот екстремист – советник на Заев и пропагандата на...

Џезаир Шаќири познат како Командант Хоџа од самопрогласен кмет на Танушевци, до советник на премиерот Зоран Заев и тоа ни помалку ни повеќе за...

Најава за БЛИЦ: Сексизам во АРМ, низа скандали – двајца браќа...

Низа скандали во Министерството за Одбрана се откриваат во премиерното издание на емисијата „Блиц“, која утре во 22:45 ќе се емитува на телевизија Алфа. Во...

Во Центар: Тајни преговори за широка влада, за голема амнестија и...

Новинарот и аналитичар, Васко Ефтов во својата најнова емисија „Во Центар“ ги анализира сите сценарија за решавање на политичката криза во Македонија и за избор...

ЧИСТА ПЕРВЕРЗИЈА: Огнен Амиџиќ го снимал меѓуножјето на Сораја, па го...

Чиста перверзија, тоа најверојатно се вистинските зборови со кои може да се опише неколку дневниот престој во Грција на Огнен Амиџиќ и неговите гости. Иако...

+18 ВИДЕО: Убавата манекенка заборави дека не носи градник, па ја...

Непредвидливите ситуации не се ништо ново кога станува збор за снимање на емисии. Секому може да се случи да има проблеми со облеката, без разлика...

Популарно