16.6 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Emire State

Ознака: Emire State

Во Јули 1945, Empire State зградата беше ударена од Б-25 бомбер

Утрото на 28ми Јули 1945 год. бомбандер од типот на Б-25 ударил во зградата Empire State во Њу Јорк. Авионот ударил во северната страна...

Популарно