20 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags Елизабета Канческа-Милевска

Ознака: Елизабета Канческа-Милевска

Елизабета Канческа Милевска за „Вечер“: Не сум консултирана за изјавата на...

Пратеничката Емилија Александрова денес даде изјава, зборувајќи во име на мнозинство, во која го осудува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој бара уште сега...

Канческа-Милевска: Предавници не се чуствуваме во ниту еден момент

Со 70 гласа против Собранието го отфрли предлог-амандманот предложен од осумтемина пратеници од Коалицијата за подобра Македонија Во образложувањето на еден од амандманите на уставните...

Муареми: Канческа-Милевска испрала над 200 милиони евра преку Министерството за култура

Финансиска полиција во моментот работи на три витални случаи, перење пари преку проектот „Скопје 2014“, работењето на актуелен министер и директори на неколку банки Финансиската...

Заев изваден од такт врескаше на говорница: Да, ќе ѝ понудам...

Едно просто пратеничко прашање го извади од такт премиерот Зоран Заев. Несвојствено за неговата ноншалантност со која ги решава најкрупните државни прашања, премиерот потскокнуваше...

Судијата не дојде, одложено судењето на Канческа-Милевска

Поради отсуство на претседателот на судeчкиот совет Осман Шабани, рочиштето за предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство е одложен за 9 ноември 2018 година....

Канческа го изгради „Скопје 2014“, а попладнево ќе се сретне со...

Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи, Никола Димитров и...

Михајловски: Нино и „Ганка од Али експрес“ да ги вратат кариерите...

Актерот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски ги повика Никола Тодоров и Елизабета Канческа – Милевска да ги вратат кариерите што ги...

Елизабета Канческа-Милевска- Тиранската платформа е неуставна и чекор кон федерализација

Прво сакам да кажам дека тиранската платформа е неуставна. И доколку таа неуставна тиранска платформа се реализира, господинот Зоран Заев го прави првиот чекор...

Популарно