11.9 C
Скопје
среда, ноември 20, 2019
Tags ЕЛЕМ

Ознака: ЕЛЕМ

Мицкоски: Власта свесно го уништува ЕЛЕМ за да краткорочно ја одржи...

Во вечерашното гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека власта во овие моменти со единствен цел на...

ДУИ ќе се офајди од метлата: ЕЛЕМ, МЕПСО, Фондот за иновации...

Продолжуваат прегворите за смени во вториот ешалон. Минатата недела, премиерот Зоран Заев изјави дека на следниот владин состанок ќе бидат донесени првите одлуки. Алсат информира...

ЕЛЕМ ја подготвува продажбата на Попова Шапка, Владата веќе бара потенцијални...

По неколкуте катастрофални сезони и неисплатливи инвестиции ЕЛЕМ, на барање на Владата, работи на физибилити студија за ски центарот Попова Шапка во која ќе...

Денеска синот на Мира Стојчевска ќе го раскине договорот со ЕЛЕМ

Синот на пратеничката Мира Стoјчевска, Виктор Стојчевски, денеска го поднесе актот за спогодбено раскинување на работниот однос со АД ЕЛЕМ, потврдија од компанијата за...

Синот на Мира „Дизел“ најави: Ќе се повлечам од работното место...

Синот на пратеничката Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски, на својот профил на Фејсбук објави дека од вторник ќе поднесе оставка на своето работно место во...

Миновски: Ќе одговарам за вработувањето на синот на Мира Дизел

Синот на пратеничката Мира Стојчевска бил вработен на место отворено специјално за него, изјави неодамна претседателската на Антикорупциска, а доколку Антикорупциската комисија утврди нерегуларности...

Ивор Мицковски: Одбиле двајца кандидати со 10 и 20 годишно искуство,...

По веста дека антикорупциска пронајде неправилности при вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мирјана Стојановска, на фејцбук, Ивор Мицковски напиша: ЕЛЕМ го сруши митот...

ЕЛЕМ контра ДКСК: Се уште нема отказ за синот на Мира...

По повод одредени медиумски написи, АД ЕЛЕМ информира дека нема добиено известување од Антикорупциската комисија дека е донесен заклучок во врска со случајот на...

Талат Џафери против премиерот Заев – Неговата ќерка останува на работа...

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да го послуша повикот на премиерот Зоран Заев за повлекување на вработените роднини на функционери во државни институции. Ќерката...

Сопругот и братот на Мира „Дизел“ дадоа оставки, синот останува во...

Мира Стојчевска, пратеничката од редовите на СДСМ која периодов е главна тема поради обвинувањата за непотизам, се огласи на својот Фејсбук профил за ситуацијата. Ви...

Популарно