23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Експерти

Ознака: Експерти

ВИДЕО: За Фрчкоски експертите кои го критикуваат Законот за ЈО се...

Поранешниот министер за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија од СДСМ, Љубомир Фрчковски упати низа навреди кон експертите и експертките...

ЕУ експертите согласни: Француското вето е дел од битката за моќ...

По шокот со француската блокада за почеток на преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, институтите и тинк тенк организациите во Брисел...

По 20.000 денари им искеширала Владата на експертите што самата ги...

20000 денари – по толку им искеширала Владата на експерти што самата ги избра и покани да учествуваат во петте јавни дебати за уставните...

Ова се четири клучни совети: Со помош на истите со партнерот...

Единствената личност која го познава вашето тело сте вие самите, и само вие можете да му кажете на партнерот што ви годи, а што...

Кафе на празен стомак – добра или лоша идеја?

Мислењето на експертите е јасно: кафето на празен стомак никако не може да биде добра идеја. Постојат неколку причини: Се зголемува киселината во желудникот Тоа може...

Вкусни се, но мора да ги дистанцирате: Овие намирници ви ја...

Експертите тврдат дека постојат одредени намирници кои можат негативно да влијаат на вашата физичка, но и психичка состојба за време на циклусот. Оние денови во...

Анкетите покажуваат, експертите потврдуваат: Гласајќи за ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните навистина избираат подобар...

Каракамишева потсетува дека анкетата на Брима галуп е направена во период пред Заев да ги каже а јавноста да ги чуе плановите на СДСМ...

Популарно