25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Економија

Ознака: Економија

Заев: Очекувам да порасне нашиот рејтинг до есен поради одличните економски...

„Аналитичарите од СДСМ правеа анкета преку релевантна агенција и јас не би коментирал поконкретно околу резултатите. Имаме шест отсто предност, а ако има анкета...

Клековски за задоцнетите и конфузни мерки: Економскиот тим на Владата е...

Политичкиот аналитичар, Сашо Клековски смета дека економскиот тим на Владата не е дораснат за справување со кризата која е предизвикана од пандемијата со корона...

Ранг листата на „FM Global“: Македонија зад Зимбабве, Сенегал и Кенија...

Вирусот „Ковид19“ освен здравствени последици, ќе донесе и огромни штети на светската економија. Според проекциите на светската банка, целата планета годинава ќе оди во...

Јовановиќ: За каква солидарност зборуваме ако се кратат плати на ониe...

Ако сакате да ја поттикнете економската активност мора да ја стимулирате потрошувачка, тоа е еден од основните постулати за справување со секоја криза, порача...

Манчевски: Намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата „Кликплус“ на ТВ21 истакна дека намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата. „Намалувањето на платите...

Заев касни со мерките, пред две недели Мицкоски укажа дека ќе...

Задоцнетите мерки на СДСМ и на Зоран Заев ќе се прекршат на грбот на граѓаните. Поради тоа, граѓаните ќе плаќаат повисоки камати на задолжувањата...

Мицкоски: Купувајте македонски производи – така ја правиме државата подобра, така...

Ова е време на вистинска здравствена, санитарна но и економска криза. Коронавирусот не само што го напаѓа здравјето на граѓаните, туку ја разорува и економијата,...

Груевски со совети за Владата: Неколку искуства, анализи и идеи како...

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски во текст објавен на Фејсбук сподели неколку искуства, анализи и идеи за ситуацијата со коронавирусот. Текстот ви го...

Мицкоски: Во овие тешки времиња за македонската економија, купувајте македонски производи...

Во овие тешки времиња за македонската економија, купувајте македонски производи и спасете работно место, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Да им помогнеме на македонските...

Акциите на „Вол Стрит“ драстично паѓаат

Ниту драстичното намалување на каматната стапка од страна на Федералните резерви на САД, која сега е речиси блиску до нула, не успеа да го...

Популарно