29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Едно општество

Ознака: Едно општество

Апасиев: Aпартхејд општество за сите, кое Заев ќе го тера сè...

Димитар Апасиев од Левица го коментира преименувањето на чаирските училишта „Рајко Жинзифов“ во „Исмаил Ќемали“ и „Никола Вапцаров“ во „Имри Елези“. СДС + ДУИ ги...

СДСМ: Концептот едно општество овозможува оние кои порано се гледаа преку...

Најголемото понижување на државата и исклучителна опасност за Република Македонија, за сигурноста и безбедноста на сите нејзини граѓани беше режимот на Никола Груевски, претходникот...

Села: Концептот на Заев „едно општество за сите“ е голема лага

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, денеска од Гостивар му се обрати на премиерот Зоран Заев и рече дека гостиварчани се исклучени од...

Заев: Концептот на едно општество ја јакне унитарноста на државата

Претседателот на СДСМ Зоран Заев порачува дека концептот на едно општество ја јакне унитарноста на државата и е основа за развој и просперитет. - Апелирам...

Популарно