6.3 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Еден на Еден

Ознака: Еден на Еден

ВИДЕО: Дибиров искрен до коска – за Самсоненко, колегите, за Вардар

На само една недела до големиот Ф4 турнир во Келн, крилото на скопски Вардар, Тимур Дибиров, во емисијата која се емитува на Канал 5,...

Нема да ви се верува колкав бакшиш заработиле Оркестар Агушеви

Триста денови од годината Оркестар Агушеви се на свирка или некаде низ светот. Тоа е само еден од многуте докази за колку врвен музички...

ВИДЕО: Нов стенд-ап на Марјан Ѓорѓиевски за разликата меѓу мажите и...

Познатиот стенд-ап комичар Марјан Ѓорѓиевски, во неговиот настап во емисијата „Еден на Еден“ зборува за разликите помеѓу мажите и жените, односно како едните, а како...

Жан Митрев во Еден на Еден: Не стојам позади диетата која...

Неколкупати се обидов да ја демантирам диетата која го носи моето име, но социјалните мрежи го направија своето, вели доктор Жан Митрев во специјалната...

ВИДЕО: Викторија Лоба за македонскиот пасош и третото сексуално искуство

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на Еден собра дел од екипата на „Наше маало“. Каде...

ВИДЕО: Жаре и Марјан во „Еден на еден“ ги имитираат познатите...

Во најновата епизода од популарната македонска емисија „Еден на Еден“ водителот Жарко Димитриоски заедно со стенд-ап комичарот Марјан Ѓорѓиевски го глумат начинот на кој познатите се додворуваат на...

„Еден на еден“: Триото од „Зевзекманија“ раскажаа за нивните згоди и...

Ве очекува уште едно интересно издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жаре го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“. Гостите...

ВИДЕО: Заев vs. Груевски во РАП-БИТКА 3

Жарко Димитриоски во својата емисија „Еден на Еден“ ја изведе третата, како што ја нарекува тој, рап битка помеѓу Заев и Груевски. Погледнете за што станува...

ВИДЕО: Џес Бејли во „Еден на еден“ открива дали е тајниот...

Во неделата во „Еден на Еден“ на „Канал 5“ имавте прилика да го гледате ексклузивното гостување на една од најпопуларните странски личности во земјава,...

ИЏЕ СТЕФАНОВСКИ ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Се судрив со 200км на...

Уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија – Еден на Еден. Гостуваше единствениот Македонец со Формула 1 лиценца, шампионот Игор Стефановски –...

Популарно