14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Двојни стандарди

Ознака: Двојни стандарди

Тоа се тие двојни стандарди: Дали министерката Ангеловска ќе бара разрешување...

Ќе побара ли министерката за финансии Нина Ангеловска разрешување на директорката на УЈП, Сања Лукаревска? Ова прашање е многу легитимно да се постави откако техничкиот...

Петир: ЕУ има двојни стандарди за Македонија, Договорот од Преспа носи...

Хрватската европратеничка Маријана Петир тврди дека ЕУ има двојни стандарди за Македонија. „Процесот на пристапни преговори досега требаше да биде започнат а отворените билатерални прашања...

Заев му поднесуваше кривични на Османи за криминал, денес се надева...

Претседателот на Владата Зоран Заев се надева дека Македонија ќе се европеизира човекот на кого тој пред четири години му поднесуваше кривични пријави за...

Двојни стандарди на СДСМ – Бркаат од работа за Фејсбук статус,...

Јавноста беше фрапирана од случајот, на Сузана Анова, вработена во МТСП, која добила отказ, поради политички став на фејсбук. Власта оркестирано се пресметува со...

Савевски: Обвинителство има двојни стандарди – повлечено е обвинението за Павле...

Откако Обвинителството се откажа од кривичниот прогон на пратеникот Павле Богоевски, кој беше обвинет како учесник во „шарената револуција“, Здравко Савевски реагира дека сега...

Иванов: Македонија е пример за двојните стандарди и лицемерието на сегашниот...

Двојните стандарди на либералниот поредок нам ни го оспорија правото на идентитет, но и правото на просперитет, порача претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов,...

Популарно