31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags ДУИ

Ознака: ДУИ

Полицаец кадар на ДУИ осомничен за свирепото убиство во Прилеп (ФОТО)

Полицијата го откри и го приведе сторителот на свирепото убиство на 36-годишниот Бекир А. од Битола, што се случило вчера околу 16.30 часот на...

Ким Мехмети: Нема Албанци за да гласаат на референдумот, но тука...

Аналитичарот и писател Ким Мехмети, ја анализираше започнатата кампања за референдумот на 30 септември во Македонија и истакна дека, иако нема Албанци за да гласаат...

Таравари откри афера: Ги испразнија училиштата од ученици, сега ќе ги...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари обзнани нова афера поврзана со работата на ДУИ. Тој во неговата објава на социјалната мрежа Фејсбук вели: СКАНДАЛ!!! Ужас во основното...

ФОТО: Средбата во тек – Лидерите на партиите седнаа на маса...

Во тек е лидерската средба во Клубот на пратеници. По 15-тина часа од завршувањето на лидерската средба во проширен партиско-пратнички состав, предмалку во Клубот на...

Ахмети: Албанската дијаспора за референдумот ќе ја организираме по примерот на...

Различни здруженија од земјите од Европа и Америка доброволно се пријавија за да ја организираме албанската дијаспора за референдумот, како што ги организиравме за...

Зоран Заев го контролира овој суд: Родителите на масакрираните момчиња не...

Денес требаше да се сведочи заштитениот сведок, но судијата Осман Шабани наместо тоа си земал боледување. Имено судијата Османи Шабани од утрово е на боледување,...

Правдата на СДСМ и ДУИ: Директор на затвор вплеткан во дилерска...

Во текот на вчерашниот ден во околината на Струга била изведена полициска акција при што е приведен директорот на струшкиот затвор. Заедно со А.Ш. се приведени...

АХМЕТИ СЕ ПЛАШИ ОД РЕФЕРЕНДУМ: Лидерот на ДУИ стравува дека референдумот...

Лидерот на Демократската партија за интеграција Али Ахмети на гостувањето во емисијата „Само вистина“ на „Канал 5“ телевизија истакна дека нивниот став да не...

СДК: Вицепремиерот Хазби Лика му е лут на Ахмети и два...

Вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика два месеци не одел на работа, бидејќи му бил лут на лидерот на ДУИ Али Ахмети,...

И братучедот на Адеми стана директор – ЕЛЕМ е гнездо за...

Џемаил Јусуфи, син на тетката на пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, е новиот менаџер на „Елем Турс“, пишува „Инфомакс“. Јусуфи доаѓа од Тетовскиот универзитет и...

Популарно