1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags дрво

Ознака: дрво

Maж пали дрво пред „Ситимол“

На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од човек, кој почнува оган во зеленилото до трговскиот центар „Ситимол“. Вчера Град Скопје соопшти декаќе ги засили инспекциските контроли...

ВИДЕО: „Андреа“ корне дрва во центарот на Скопје

Во Скопје попладнево имаше врнежи од дожд и ветер. Освен што невремето правеше проблеми во сообраќајот на главниот град, придонесе да падне и едно...

Чудата на дрвото Моринга: Кај нас е малку познато, а за...

Дрвото Моринга, за чии лековити својства кај нас се` уште малку се знае, расте во одредени делови во Африка и Азија. Интересно е што...

Природен феномен во село Годивље кај Кривогаштани: Од дрво се шири...

Интересен природен феномен снимен во селото Годивље, општина Кривогаштани стана вистинска сензација на социјалните мрежи. Според коментарите дрвото се наоѓа на 500 метри над селото и...

Видео кое го насмеа цел регион, вака не се сече дрво

Иако бадниково гранче денес лесно да се најде и на пазарите, многу верници сакаат и натаму сами да се потрудат да го донесат во...

Автобус се заби во дрво – сообраќајка во Автокоманда (ФОТО)

Сообраќајна незгода во која автобус се заби во дрво се случи пред неколку минути во скопската населба Автокоманда. Според сведоштва од социјалните мрежи сообраќајката...

Маслинка или „дрво на животот“- природен еликсир за здравје и убавинa

Се вели дека во рајот постоеле две дрва – смоква и маслинка. Смоквата претставува „дрво на вистината“, а маслинката „дрво на животот“. Маслинката симболизира здравје,...

Разубавете го вашиот дом со креативни идеи употребувајќи дрво (ВИДЕО)

Разбудете ја вашата креативност! Погледнете го видеото:

Тест: Какви сте според дрвото што сте го избрале

Дрвото што ќе изберете за себе зборува многу за вас. Прочитајте што значи секое од нив. 1. Едно од најстарите учења-Кабала, открива дека ова дрво го...

Мали светови во дрвени прстени

Овие уникатни прстени со вонземска убавина се дело на канадскиот производител за накит  „Secret Wood“. Сите тие се рачно изработени со користење на свежо...

Популарно