13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018
Tags Дрога

Ознака: Дрога

Полицијата пронашла дрога во паричникот на славната актерка: И се закануваат...

Актерката која на сите им е позната по улогата на Пејџ во серијата „Маѓепснички“ е сослушана поради поседување кокаин во текот на инцидентот кој...

ФОТО: Падна дилер на дрога во Скопје: 35 годишен маж во...

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против Д.З.(35) од Куманово, поради постоење основи...

Уапсени 13 Албанци за тровија со дрога преку Македонија, Грција, Италија...

Албанската полиција денеска соопшти дека во соработка со Обвинителството за тешки кривични дела разбила меѓународен синџир за трговија со кокаин, хероин и марихуана во...

СКАНДАЛ НА ВЕКОТ: Шпанците ги дрогирале фудбалерите на Малта, а на...

Според изјавите на учесници од тој историски натпревар, спектакуларниот пласман на „црвента фурија“ на Европското првенство бил само добро изрежирана измамa. Повеќе од три децении...

Како да препознаете дали вашето дете или некој близок е зависник...

Дрогата своевремено беше дефинирана како чума на 20 век. Во минатото, се сметаше дека алкохолот е најстрашната зависност која што човекот моеже да ја има....

Со глисери шверцуваат тони хашиш од Албанија(ВИДЕО)

динаесет лица – 6 Албанци, двајца Италијанци, еден Бугарин и двајца грчки државјани – биле уапсени во саботата во обид да прошверцуваат огромно количество...

Најголема заплена: Во Истанбул запленети 2,5 милиони таблети „Екстази“

Турската полиција заплени 2,5 милиони таблети „Екстази“ во операција во Истанбул, што претставува најголемо количество на дрога во таблети кое е запленето некогаш. Приватната телевизија...

Уапсени српските Бони и Клајд: На жртвите им ставале отров во...

Припадниците на МВР во Белград ги уапсија Б.Б. (1979) и А.Г. (1980) осомничени дека извршиле повеќе кривични дела разбојништво, тешки кражби и измами на...

Албанските криминални банди го контролитраат британскиот пазар на дрога

Насилничките албански криминални банди имаат преземено контрола врз пазарот на дрога во Велика Британија, соопшти денеска британската Национална агенција за криминал (НЦА), промовирајќи го...

ВОЈНА НА КАЛЕ: Дилери претепале полицајци, со вили и токмак мавале...

Полицијата сакала да врши претрес во семејна куќа во Скопје, но таму се случила вистинска драма. Според информациите од МВР,  вчера околу  06,30 часот...

Популарно