21 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Драган Ковачки

Ознака: Драган Ковачки

Ковачки: Човек познат по изјавата „Чуму идентитет кога немате пари“, го...

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, истакнува дека по сите физички напади, закани и уцени, раководството на СДСМ продолжува да напаѓа...

Ковачки: Местото каде Заев треба да ја искаже својата одбрана не...

Во екот на борбата со КОВИД-19, директорот на фондот за здравствено осигурување, г-динот Ден Дончев си поднесе оставка. И во причината за оставката го...

Ковачки: Поразително, три дена главна тема во медиумите е што јадел...

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на...

Полковник Ковачки: Направен е упад во воениот систем – Недозволиво е...

Направен е упад во воениот систем. Ова е зона на одговорност кој што е дел од класифицирани податоци на нашата Армија. За секоја единица...

Ковачки до Заев: Истиот тој народ, кој за вас најпрвин беше...

Го слушнав разговорот на поранешниот премиер. 3 пати го преслушував и не сакав да верувам дека е вистина тоа што го слушам. Дали тоа...

Ковачки: Како може во Скопје со најмногу заболени, да има исти...

Додека сè уште имавме време, постоеше опција за воведување кризна состојба на цела територија на Македонија. Сепак, носителите на одлуки имаа други размисли и...

Ковачки: Шекеринска изложува на опасност високи армиски структури во обид за...

На јавната прес конференција на Радмила Шекеринска од тетовската касарна каде околу себе на 1 квадратен метар имаше збиено неколкумина високи армиски претставници како...

ФОТО: Полковникот Ковачки се откажа од платата поради пратеничката кандидатура, ја...

Во текот на денот, кандидатот за пратеник полковникот Драган Ковачки, кој е на листата на ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна единица, го замрзна работниот однос...

За СДСМ Уставот е „по потреба“ – Некогаш го газат, друг...

Уставен или неуставен е предлогот полковникот Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи? Ова прашање веќе три дена се наметнува во јавноста...

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот Ковачки да се прифати за Министер за...

ВМРО-ДПМНЕ се држи до ставот на Претседателот на партијата Христијан Мицкоски искажан денеска дека Драган Ковачки останува кандидат за технички Министер за внатрешни работи....

Популарно