23 C
Скопје
сабота, август 8, 2020
Tags Дожд

Ознака: Дожд

ФОТО: Дожд и сонце подеднакво, но и снег – Метео за...

Иако во текот на зимата немавме снег, снегот дојде веднаш по почетокот на пролетта, но повторно нè изненади и нè „нападна“ во месец април...

Доаѓаат обилни врнежи од дожд и снег – Еве какво ќе...

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2). На...

Доаѓа невреме со пороен дожд и грмежи: Еве какво време нè...

Попладнево и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират во поголем дел...

Временска прогноза: Очекувајте дожд, снежни наноси, силен ветер

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има...

Најмногу дожд во Охрид и Лазарополе, на Шапка 3 сантиметри снег...

Во изминатите 24 часа најмногу дожд има наврнато во Охрид и Лазарополе – три литри на метар квадратен, како и во Скопје, Куманово, Крива...

Временски пресврт: Од утре дожд и снег низ цела држава

Утре кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во текот на ноќта и в четврток ќе има...

Облачно време со дожд, во петок очекувајте обилни врнежи

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне во западните и северните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер вдолж Повардарието. Утринската...

Сонце и дожд – метеоролозите соопштија какво ќе биде времето цела...

Во текот на следните денови, нашата територија ќе биде под влијание на потопла воздушна маса од југ. Сето ова ќе услови понатамошен пораст на...

Денеска дожд – Од утре бидете подготвени за голема промена на...

Променливо облачно со врнежи од дожд. Од пладневните часови во северните делови ќе започне да дува северен ветер кој потоа ќе се прошири во...

МЕТЕО: Облачно време со дожд, на планините снег – утре обилни...

Времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи ќе има во ноќните...

Популарно